2011 року понад 1300 мешканців Одещини отримали безоплатну правову допомогу

2011 року в Одеській області (Одеса, Котовськ, Татарбунари, Ізмаїл, Білгород-Дністровський) було створено Центри права

2011 року в Одеській області було створено п’ять Центрів права (Одеса, Котовськ, Татарбунари, Ізмаїл, Білгород-Дністровський). Їх діяльність координує Одеська обласна організація ВГО “Комітет виборців України” за сприяння програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”, Головного управління юстиції в Одеській області та його територіальних підрозділів, Посольства Нідерландів.

Юристи п’яти Центрів права (близько 20 фахівців) спільно зі співробітниками територіальних органів юстиції надали безоплатну правову допомогу (стаціонарно та на виїздах) 1327 відвідувачам (близько 47% яких сільські мешканці), у тому числі 353 пенсіонерам, 149 “дітям війни”, 76 інвалідам, 100 представникам інших незахищених верств населення.

Первинну правову допомогу, зокрема усні правові консультації, отримала 1181 особа. У 272 випадках було надано витяги з законодавства та письмові консультації. 162 громадянам допомогли в підготовці договорів, заяв і звернень до органів державної влади та місцевого самоврядування, 98 – у підготовці судових процесуальних документів (позовні заяви, апеляційні та касаційні скарги, звернення до Європейського суду з прав людини тощо).

Упродовж 2011 року Центри права здійснили 78 виїзних прийомів у найвіддаленіших селах 11 районів Одеської області (Котовського, Ананьївського, Балтського, Красноокнянського, Татарбунарського, Саратського, Кілійського, Арцизького, Ізмаїльського, Ренійського та Білгород-Дністровського).

Юристи Центрів права консультували селян Одещини передусім щодо правових проблем села (зокрема земельних відносин), а також протидії корупції.

Усередині 2011 року було розпочато громадський моніторинг дотримання прав людини в міліції, завершити який заплановано в березні. Крім цього, юристи Центрів права безкоштовно надавали кваліфіковану правову допомогу жертвам порушень із боку працівників МВС, було проведено низку інформаційних кампаній.

Актуальні правові консультації з різних галузей права постійно розміщують у розділі “Центри права” інформаційного ресурсу www.izbirkom.od.ua. В обласній газеті “ИзбирКом” створено інформаційно-консультаційну рубрику “Центр права інформує”. Загалом із початку 2011 року вийшло 5 випусків газети з цією рубрикою загальним накладом 31 000 екземплярів.

Центри права поширили серед населення тематичні буклети з правовими консультаціями (близько 30 видів буклетів загальною кількістю понад 30 000 примірників).

У місцевих ЗМІ і на інформаційних веб-ресурсах розміщено близько 110 правових роз’яснень і консультацій, започатковано окремі просвітницькі рубрики.

На інформаційних стендах надано актуальні правові роз’яснення та консультації, корисні контакти. Стенди розміщено в органах державної влади та місцевого самоврядування.

Упродовж року Центри права організували 18 правопросвітницьких заходів (переважно тренінги та лекції зі школярами та студентами). Загалом правову інформацію з актуальних правових питань і прав людини отримали 535 старшокласників і студентів.

Інформацію про діяльність Центрів права протягом 2011 року поширювали через публічні заходи: 3 прес-конференції, 2 круглі столи, близько 25 правопросвітницьких заходів (тренінги, заняття, зустрічі тощо), інформування на засіданнях громадських рад при органах влади, наради, зустрічі тощо. Упродовж 2011 року було розміщено близько 150 публікацій у ЗМІ (статті в газетах і на Інтернет-ресурсах, сюжети в теле- та радіоефірі) про діяльність Центрів права.

2012 року співробітники Центрів права, крім вищезазначеного, надаватимуть також правову допомогу в установах виконання покарань. Крім того, в Одесі у програмі “Виклики часу” будуть надавати правові роз’яснення та консультації з актуальних правових проблем.

Одеська обласна організація
ВГО “Комітет виборців України”
(048) 716 40 18
odesakvu@ukr.net

***

Програма “Верховенство права” підтримує організації громадянського суспільства, діяльність яких спрямовано на захист прав людини й основоположних свобод, а також сприяє підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: