2000 мешканців Одещини отримали допомогу в Центрах права

В Одесі презентовано півторарічні результати діяльності п'яти Центрів права, створених Одеською обласною організацією ВГО "Комітет виборців України"

26 червня в Одесі презентовано півторарічні результати діяльності п’яти Центрів права, створених Одеською обласною організацією ВГО “Комітет виборців України” (КВУ). Центри працюють за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”, Посольства Королівства Нідерландів і Головного управління юстиції в Одеській області та його територіальних підрозділів.

Керівник юридичного відділу Одеської обласної організації КВУ Ігор Бринош зазначив, що впродовж 2011 – першої половини 2012 року юристи п’яти Центрів права Одещини надали безоплатну правову допомогу (стаціонарно й на виїздах) понад 2000 відвідувачам. У місцевих ЗМІ й на інформаційних веб-ресурсах було розміщено понад 150 правових роз’яснень і консультацій, у місцевих газетах створено окремі просвітницькі рубрики “Центр права консультує”, підготовлено та розміщено понад 250 інформаційних стендів “Центр права інформує” з актуальними поновлюваними правовими роз’ясненнями та консультаціями. Протягом зазначеного періоду Центри права організували понад 60 правопросвітницьких заходів для молоді (включно з факультативом “Знай і вмій захистити свої права”), завдяки яким інформацію з актуальних правових питань й основ прав людини отримали понад 700 старшокласників і студентів.

Голова Одеської обласної організації КВУ Анатолій Бойко наголосив, що надалі акцент у діяльності Центрів права буде зроблено на залученні до надання правової допомоги адвокатів і юристів регіону на принципах pro bono (безкоштовно). За його словами, подібна практика в Одеській області поки мінімальна.

Заступник начальника відділу реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного управління юстиції в Одеській області Тетяна Журенок поінформувала про створення в системі Міністерства юстиції Координаційного центру з надання правової допомоги, діяльність якого спрямовано на формування в Україні ефективної системи безоплатної правової допомоги.

Звіт про діяльність Центрів права

Одеська обласна організація
ВГО “Комітет виборців України”
(048) 716 40 18
odesakvu@ukr.net

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: