15 травня у Києві відбувся Європейський парад

Традиція святкування Днів Європи в Україні цього року набула нових барв – за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження» та Представництва Європейського Союзу в Україні ВМГО «Європейська молодь України» організувала й провела у центрі столиці небувалу допоки акцію – Європейський парад.

Тисячі жителів та гостей міста стали учасниками Європейського параду 15 травня у м. Києві. Урочиста хода, яка розпочалася на Бессарабській площі й пройшла вулицями Б. Хмельницького, Володимирською, Прорізною, Трьохсвятительською й Хрещатиком, супроводжувалася різноманітними театралізованими дійствами – театром на ходулях, виступами барабанщиць із залученням спортивних елементів.

Прапороносна хода стала кульмінацією святкування Дня Європи та підсумувала врочистості, розпочаті вже у традиційному форматі презентацій в наметах-павільйонах різних європейських країн місцевою владою і Представництвом ЄС в Україні.

Оскільки метою Європейського параду було акцентувати увагу на євроінтеграційних пріоритетах України, важливості поглиблення й розвитку стосунків Україна – ЄС, важливим його завданням серед іншого було стимулювання активної громадянської позиції і всебічної обізнаності з цих питань українців, зокрема молоді. В організації заходу взяли участь понад сто молодих людей – переважно активне студентство з Києва.

Дні Європи і, зокрема, Європарад, знайшли схвальні відгуки від Посла ЄС в Україні Жозе Мануела Пінту Тейшейра, який висловив переконання, що саме молодь відіграє зараз важливу роль у процесі інтеграції України до ЄС, адже саме їй пожинати плоди.

Крім того, сподівання на те, що українці таки житимуть за європейськими стандартами, як того вимагали учасники Європараду у своїх лозунгах, висловив Євген Бистрицький, виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження».

Головний організатор Європейського параду, Голова ВМГО «Європейська молодь України» Віталій Іляшенко, вітаючи містян з Днем Європи, привселюдно пообіцяв, що відтепер така акція відбуватиметься щороку, при чому не лише в Києві, а й по всій Україні.

Проведення заходу підтримали також: Віце-прем’єр-міністр з економічних питань Сергій Тігіпко, Громадська експертної рада при Українській частині Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС, Координаційне бюро з євроінтеграції при Кабінеті Міністрів України, Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту, Київська Міська Державна Адміністрація, Європейський Молодіжний Парламент – Україна, Громадська Організація «Кияни Передусім», а також – посольства держав-членів ЄС.

 

Контакти: euro_youth@ukr.net, www.euroyouth.org.ua

 

Відео-репортаж з параду у Києві та інших містах http://www.youtube.com/watch?v=k4y4iNwSx2w

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: