130 ромів Одещини отримали правові консультації щодо здобуття ідентифікаційних документів

Завдяки діяльності Центру права в місті Татарбунари (Одеська область) понад 130 ромів Татарбунарського району отримали безоплатну правову допомогу щодо здобуття ідентифікаційних документів, 8 із них такі документи (паспорти, свідоцтва про народження тощо) вже отримали

Завдяки діяльності Центру права в місті Татарбунари (Одеська область) понад 130 ромів Татарбунарського району отримали безоплатну правову допомогу щодо здобуття ідентифікаційних документів, 8 із них такі документи (паспорти, свідоцтва про народження тощо) вже отримали. Відповідну ініціативу втілює Одеська обласна організація ВГО “Комітет виборців України”, Одеський обласний Ромський конгрес й Асоціація циган Татарбунарського району за підтримки програм “Верховенство права” та “Рома України” Міжнародного фонду “Відродження”, Головного управління юстиції в Одеській області та його територіальних підрозділів.

33 особи звернулися у стаціонарну приймальню Центру права (яка розміщена в приміщенні Татарбунарського районного управління юстиції) й отримали кваліфіковану правову консультацію, зразки та форми документів, а в найбільш складних ситуаціях – допомогу в підготовці заяв та інших документів. Близько 80 ромів отримали безоплатну правову консультацію в телефонному режимі, більшості з них призначено додаткову зустріч після підготовки необхідних документів.

Координатор Центру права Євгеній Грибачов спільно з керівником Асоціації циган Татарбунарського району Рустамом Стояном провели 17 квітня в Татарбунарах зустріч із ромським населенням, на яку прийшли 16 осіб. На зустрічі, крім конкретних індивідуальних питань, обговорювалися загальні для всіх ромів проблеми з отриманням ідентифікаційних документів – зазвичай відсутність первинних документів.

Завдяки сприянню співробітників Центру права ідентифікаційні документи отримали 8 ромів Татарбунарського району. З них 4 особи отримали паспорти громадянина України, 2 особи – свідоцтво про народження, одна особа отримала посвідку на проживання, і ще одна – свідоцтво про народження українського зразка замість відповідного свідоцтва Молдови.

Крім питань отримання ідентифікаційних документів, понад 60% звернень ромів за правовою допомогою стосувалися незаконних дій співробітників правоохоронних органів. І хоча такі питання не є пріоритетними, безоплатну правову допомогу в таких ситуаціях також надають, часто з залученням адвокатів, юристів Одеської обласної організації ВГО “Комітет виборців Укрїни”, представників ромських організацій.

Одеська обласна організація
ВГО “Комітет виборців України”
(048) 716 40 18
odesakvu@ukr.net

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: