Фундації Відкритого суспільства виділили 130 мільйонів доларів на боротьбу з COVID-19 у світі

Мережа фундацій відкритого суспільства надасть більш ніж 130 мільйонів доларів на боротьбу з COVID-19 по всьому світу – від Берліна й Лондона до Мехіко й Кейптауна –  з акцентом на негайній підтримці вразливих груп та протидії урядам, що посягають на політичні свободи.

Фінансування буде стосуватися в першу чергу тих верств населення, які піддаються найбільшій небезпеці, включаючи неформальні групи, людей з низькооплачуваною роботою та неофіційно працевлаштованих; біженців, мігрантів та тих, хто потребує притулку; ромів; безпритульних; медичних працівників та доглядачів; затриманих та ув’язнених осіб.

George Soros, March 2013

«Масштаб цієї пандемії оголив болючі точки та несправедливості нашого світу», – розповів Джордж Сорос, засновник та голова мережі фундацій відкритого суспільства. «Ми не скористались можливістю створити справедливішу економіку ще після фінансової кризи 2008 року та забезпечити соціальним захистом працівників, які є серцем наших суспільств. Сьогодні ми повинні змінити напрямок і запитати себе: яким буде світ після цієї катастрофи, і що ми можемо зробити, щоб він став кращим?»

«Зусилля мережі дають можливість нашим грантодавцям негайно підтримати тих людей, які не можуть отримати допомогу через державні інституції. Але разом з тим ми прагнемо зробити так, щоб владні центри більше ніколи не дозволяли страждати осторонь тим, хто є основою нашої економіки» , – сказав Патрік Гаспар, президент мережі “Відкрите суспільство”.

Також Патрік Гаспар підкреслив важливість роботи регіональних та національних фондів з нищівними наслідками пандемії: надання невідкладної допомоги фондами в Киргизстані та Україні; доставка їжі для тисяч людей похилого віку, людей з інвалідністю та хронічно хворих у Вірменії; доставка їжі для вразливих ромів по всій Європі; екстрене фінансування художників на Гаїті та багато іншого.

Глибоко занепокоєні серйозними загрозами для демократичної підзвітності та свободам особистості, Мережа відкритого суспільства фінансуватиме партнерів, які протидіють порушенням політичних свобод, так як лідери багатьох держав вживають заходів для призупинення доступу до інформації, неправомірного обмеження прав, розширення стеження за межами сфери охорони здоров’я, використовуючи пандемію як засіб безконтрольного захоплення влади.

Більше за посиланням: https://www.opensocietyfoundations.org/newsroom/open-society-foundations-aid-people-hardest-hit-by-covid-19-pandemic

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: