1200 селян Білозерського району отримали безкоштовну правову допомогу

У селищі Білозерка (Херсонська область) працює Центр правової інформації та консультацій, який надає безоплатну юридичну допомогу мешканцям Білозерського району

У селищі Білозерка (Херсонська область) працює Центр правової інформації та консультацій, який надає безоплатну юридичну допомогу мешканцям Білозерського району. Його діяльність підтримує Білозерський районний осередок ХОМГО “Молодіжний центр регіонального розвитку” за сприяння програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

У Центрі працює стаціонарна та виїзні громадські приймальні.

Функції приймалень:
– надання правової інформації громадянам;
– роз’яснення законодавства;
– надання юридичних консультацій;
– допомога у складанні документів, у т.ч. судових, а у виняткових випадках – підготовка таких документів;
– надання інформації про функції та діяльність державних органів, громадських і міжнародних організацій щодо певного питання;
– надання письмових консультацій і витягів із законодавства;
– підготовка та поширення інформаційних матеріалів;
– у разі необхідності виїзд професійних юристів у села для вивчення проблеми та надання консультативної допомоги в її вирішенні.

За допомогою сільських бібліотек Центр провадить роботу в таких напрямах:
– громадянська освіта (правові тренінги, лекції, кінопокази в рамках мандрівного фестивалю документального кіно з прав людини “Docudays.ua”, інформування щодо діяльності правозахисних організацій);
– інформаційна кампанія з залученням ЗМІ, органів влади, громади, громадських організацій (ведення тематичної колонки в газеті “Молодіжна варта” та розміщення історій успіху в інших ЗМІ, ведення розділу “Консультація юриста” на веб-сайті www.bilozerka-moloda.org.ua , консультування громадян у соціальних мережах);
– безпосередня робота з громадою для її активізації та сприяння реалізації місцевих громадських правозахисних ініціатив (виїзди в села для виявлення загальних проблем шляхом опитування: 2011 року було організовано 47 виїзних приймалень у селах Білозерського району).

Упродовж 2011 року клієнтами Центру стали понад 1200 селян. Завдяки інформації в місцевій пресі близько 9 тисяч мешканців району дізналися про поширені випадки порушення прав громадян і можливості їх захисту. Близько 200 людей стали учасниками правових тренінгів.

Завдяки Центру на базі сільських і районної бібліотек було створено куточки правової тематики. Декільком сотням “дітей війни” юристи розробили типовий пакет документів для захисту своїх прав.

Сільські голови допомагають в організації виїзних приймалень – інформують мешканців про приїзд юриста, надають приміщення в сільських радах. Нерідко клієнтами Центру стають депутати та працівники сільських рад, комунальних підприємств.

Центр правової інформації та консультацій працює щоденно за адресою: смт. Білозерка, вул. Карла Маркса, 98, офіс №1 (колишній універмаг, вхід із боку районного будинку культури).

Центр правової інформації та консультацій
(05547) 33 768

***

Програма “Верховенство права” підтримує організації громадянського суспільства, діяльність яких спрямовано на захист прав людини й основоположних свобод, а також сприяє підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: