Заява МФ «Відродження» щодо дій міліції по відношенню до ромської меншини

29 жовтня ц.р. в місті Золотоноша мешканці ромського компактного поселення стали жертвами свавілля з боку правоохоронних органів – вторгнення в будинки, масового несанкціонованого затримання і побиття.

Заява Міжнародного Фонду «Відродження»

 Припинити дискримінаційні дій міліції  по відношенню до ромської меншини

29 жовтня ц.р. в місті Золотоноша мешканці ромського компактного поселення стали жертвами свавілля з боку правоохоронних органів – вторгнення в будинки, масового несанкціонованого затримання і побиття. За словами Володимира Бамбули, керівника Золотоніської міської громадської організації «Романі Рота», було затримано й доставлено в районний відділок міліції близько 20 представників ромської національної меншини. Підставою для «рейду» з боку правоохоронців,  за словами Володимира Бамбули, став конфлікт, який виник між міліцією та місцевим жителем-ромом. Лише завдяки негайному втручанню представників Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини і допомозі правозахисників свавілля було зупинено, і безпідставно затриманих людей відпустили.

Протягом поточного року  це вже третій зафіксований випадок дискримінаційного поводження з боку міліції по відношенню до представників ромської національної меншини – перші два сталися в Одеській (м. Ізмаїл) та Закарпатській (м. Ужгород) областях.

Моніторинг «Дотримання прав ромського населення з боку правоохоронних органів», проведений громадськими організаціями у 2012 році, засвідчив систематичне упереджене ставлення з боку міліції до ромів, у  тому числі випадки безпідставних перевірок ідентифікаційних документів та затримання представників ромського населення виключно за національною ознакою. 

Міжнародний Фонд «Відродження» підтримує звернення правозахисників і ромських активістів щодо недопустимості таких дій, які носять ознаки дискримінації за національною ознакою. Фонд наполягає на негайному розслідуванні цього випадку й покаранні міліціонерів,  які діяли в компактному поселенні із перевищенням службових повноважень.

Сьогодні, система правоохоронних органів активно реформується, у  тому числі за активного сприяння Міжнародного фонду «Відродження», подібні дії з боку окремих представників міліції дискредитують правоохоронну систему та підривають довіру до процесу реформ. Ми звертаємось до Міністра внутрішніх справ п. Арсена Авакова з пропозицією швидкої та публічно засвідченої оцінки вчинених правоохоронцями дій на основі неупередженого розслідування, а також покарання винних.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: