Заява мережі Фундацій Відкритого Суспільства

Ми засмучені рішенням Генеральної прокуратури Російської Федерації про визнання небажаними на території Росії Фундацій Відкритого Суспільства.

Ми засмучені рішенням Генеральної прокуратури Російської Федерації про визнання небажаними на території Росії Фундацій Відкритого Суспільства.

Всупереч твердженням російської Генпрокуратури, Фундації Відкритого Суспільства протягом більше чверті століття сприяли зміцненню інституту закону в Росії і захисту громадянських прав. У минулому, наші зусилля віталися російськими офіційними особами та громадянами. Ми шкодуємо про зміну позиції російського уряду, що тягне за собою заборону нашої подальшої підтримки російського громадянського суспільства, і ігнорує прагнення росіян.

З  1987 року наша Фундація надавала підтримку величезному числу людей і організацій в Російській Федерації, в тому числі в галузі науки, освіти та охорони здоров’я. Так, наш фонд профінансував мережу інтернет-центрів у 33-х університетах по всій країні, допоміг російським студентам і вченим подорожувати і навчатися за кордоном, надавав підтримку програмам навчання в ранньому дитинстві, і створив мережу центрів сучасного мистецтва, які діють досі.

Ці досягнення говорять самі за себе. Ми пишаємося тим, що працювали разом з провідними педагогами, громадськими організаціями та громадянами, які втілюють російську креативність і професіоналізм, і дають людям надію.

“Ми впевнені, що цей крок є тимчасовим відхиленням. Сподівання російського народу, його надії на краще майбутнє не можуть бути придушені. Такі спроби в кінцевому підсумку не матимуть успіху”, – сказав Джордж Сорос, засновник і голова правління Фундацій Відкритого Суспільства.

У світлі рішення Генпрокуратури РФ про визнання Фундацій Відкритого Суспільства та «Інституту Відкрите суспільство Фонд сприяння» (OSI Assistance Foundation) “небажаними,” ми маємо намір продовжувати надавати підтримку тим, хто її потребує в рамках закону і відповідно до нашої місії.

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: