В Ужгороді обговорили важливість приєднання України до «Декади ромського включення»

Останнім часом ромська правозахисна спільнота активізувала свою адвокаційну діяльність, для того щоб Україна приєдналась до міжнародної ініціативи "Декада Ромського Включення".

Останнім часом ромська правозахисна спільнота активізувала свою адвокаційну діяльність, для того щоб Україна приєдналась до міжнародної ініціативи “Декада Ромського Включення”. Цю ініціативу підтримують всеукраїнські організації та міжнародні програми, зокрема, Конгрес національних громад України та ромська програмна ініціатива Міжнародного фонду “Відродження”.

Зазначена діяльність охоплює практично усі регіони України, де працюють ромські правозахисні громадські організації. Так, 10 жовтня за ініціативи відділу національностей та релігії Закарпатської обласної адміністрації відбулася консультація з громадськими об’єднаннями ромів, для того щоб обговорити доцільність та перспективи приєднання України до «Декади Ромського Включення».

У зустрічі взяли участь голова Закарпатської асоціації ромських громадських організацій «Єкгіпе» Аладар Адам, голова Конгресу ромів Закарпаття «Праліпе» Йосип Адам, голова Закарпатського ромського об’єднання «Романі черхень», консультант Центру правової інформації та консультації в Ужгороді Мирослав Горват. Загалом ці активісти представляли інтереси більше ніж 14-ти громадських організацій, що працюють на Закарпатті.

Питання приєднання України до «Декади» неодноразово порушувалося органами виконавчої влади та підтримувалося представниками ромської спільноти області. Адже у межах «Декади» Україна матиме змогу отримати доступ до найкращих практик інтеграції ромів в інших країнах, розширити освітню програму для ромських дітей, отримати доступ до інших соціальних програм для ромів, які успішно працюють в інших країнах.

За результатами консультацій учасники підтримали доцільність приєднання України до «Декади». Коментуючи цю зустріч Аладар Адам, зокрема, зазначив: «Дуже добре, що наша держава нарешті виявила бажання приєднатися до платформи, що об’єднує багато європейських країн. Але головне питання – це відповідальність України у виконанні взятих на себе зобов’язань. Зокрема, щодо фінансування розробленого національного плану дій».

Довідка:
“Декада Ромського Включення” – це міжнародна платформа, до якої входять 12 країн: Албанія, Боснія та Герцеговина, Болгарія, Іспанія, Македонія, Румунія, Сербія, Словаччина, Угорщина, Хорватія, Чехія, Чорногорія. Словенія, США та Норвегія мають статус спостерігачів. Партнерами ініціативи є Програма розвитку ООН, ЮНІСЕФ, Світовий Банк, Фундації Відкритого Суспільства, Європейська Комісія та ін.
Платформу було створено задля подолання дискримінації ромів, які проживають на території країн – учасниць “Декади” та максимального включення ромів в усі соціальні процеси цих країн. У межах ініціативи відбувається міжнародний обмін найкращими практиками реалізації державної політики щодо ромів, координація зусиль задля покращення доступу ромів до освіти, медицини, працевлаштування й житла. Участь у Декаді відкриває перед країною-учасницею перспективи участі в міжнародних ініціативах і програмах Євросоюзу, спрямованих на розробку й реалізацію національних політик щодо соціальної інтеграції ромів.

Центри правової інформації та консультацій, які надають безоплатну правову допомогу ромському населенню, працюють при підтримці «Ромської програмної ініціативи» Міжнародного фонду «Відродження».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: