В Україні не існує сервісів суспільної підтримки для людей із захворюваннями психіки

Нещодавно Україна вперше потрапила на європейську карту, де позначено розташування сервісів суспільної підтримки у рамках дослідження про ситуацію з надання психіатричної допомоги в Європі. Україна на цій карті зображена з поясненням: «Сервіси не існують».

Міжнародний фонд «Відродження» вже декілька років підтримує громадські ініціативи, що попереджають порушення прав людини та створюють в Україні середовище, вільне від катувань та жорстокого поводження у закритих закладах.

Мова йде про заклади психіатричної допомоги, психоневрологічні інтернати, тюрми, хоспіси та інші майже 5000 таких закладів, де люди ізольовані від зовнішнього світу. А в цей час від ізоляції уже повністю відмовились у Данії, Швеції, Фінляндії, Греції та Великобританії. Європейські країни розвиваються у напрямку створення сервісів суспільної підтримки. 

Нещодавно Україна вперше потрапила на європейську карту, де позначено розташування сервісів суспільної підтримки у рамках дослідження про ситуацію з надання психіатричної допомоги в Європі. Україна на цій карті зображена з поясненням: «Сервіси не існують». 

В Україні дійсно немає системи підтримки для людей з психічними відхиленнями, незважаючи на те, що світові дослідники та українські волонтери Національний превентивний механізм – НПМ, які особисто регулярно відвідують “закриті заклади”, запевняють, що, перебуваючи в ізоляції у психічному закладі, люди скоріше стають жертвами насильства, ніж є тими, хто його здійснюють. 

Дослідження проводив Європейський центр охорони психічного здоров’я та Кентський університет за підтримки міжнародний організацій, у тому числі Фундацій відкритого суспільства, до мережі яких входить Міжнародний фонд “Відродження.

Карта сервісів підтримки та повний текст дослідження англійською: https://goo.gl/mP8TCj

Короткий звіт по Україні з цього дослідження українською: https://goo.gl/gjJfC7 

Історії реальних людей, що перебувають в закладах психіатричної допомоги вУкраїні: https://goo.gl/mP9GQR

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: