Уряду пропонують методологію для контролю декларацій посадовців

Кабінет Міністрів запровадив обов'язкову перевірку стилю життя посадовців на відповідність задекларованим статкам

Кабінет Міністрів запровадив обов’язкову перевірку стилю життя посадовців на відповідність задекларованим статкам. Експерти ГО “Transparency International Україна” готові надати всебічну допомогу в її проведенні. Організація провела моніторингову кампанію “Декларації без декорацій”, за підсумками якої було створено базу даних декларацій посадовців та електронну мапу. Кампанію підтримувала програмна ініціатива “Демократична практика” Міжнародного фонду “Відродження” та Представництво Фонду Фрідріха Науманна в Україні.

“Transparency International Україна” пропонує користуватися своєю методологією такого аудиту. Організація та громадські активісти з усієї України вже понад рік досліджують відповідність стилю життя посадовців задекларованим статкам. Національна ініціатива “Декларації без декорацій” охопила більш ніж 400 посадовців часів Віктора Януковича.

Виявилося, що понад 60 посадовців оприлюднили неправдиві відомості у своїх деклараціях. Невідповідність реального стану справ задекларованим статкам було зафіксовано 30 разів на рівні міністрів, 16 разів на рівні голів обласних адміністрацій і 8 разів на рівні мерів обласних центрів.

За словами Олексія Хмари, виконавчого директора “Transparency International Україна”, такий моніторинг – справа непроста. “На власному прикладі ми відчули, наскільки закрита тема декларацій, і зіткнулися з великим опором щодо їх оприлюднення. Наша організація навіть мала судовий процес проти чотирьох міністерств, що не хотіли надавати нам дані, хоча зобов’язані за законом. Цей процес ми виграли, але тягнувся він упродовж усієї “революції гідності”. Тому для спрощення доступу до відкритої інформації ми б радили уряду та парламенту наступним логічним кроком ухвалити законопроект про створення єдиної електронної системи всіх декларацій чиновників. Такий законопроект вже розробили експерти Антикорупційної групи “Реанімаційного Пакету Реформ” разом із “Transparency International Україна” та Центром протидії корупції в партнерстві з Міністерством юстиції. Це необхідно для того, щоб усі декларації держслужбовців України та народних депутатів були доступними онлайн для вільного перегляду й аналізу. До речі, законопроект уже пройшов урядову експертизу та рекомендований для невідкладного прийняття парламентом”.

Організація запрошує всіх небайдужих долучатися до контролю статків посадовців.

Контакти:
“Transparency International Україна”
Ольга Тимченко
050 352 96 18
(044) 360 52 42
tymchenko@ti-ukraine.org

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: