У Львові обговорили шляхи модернізації політики транскордонного співробітництва

25 листопада у Львові відбулися дебати на тему «Оцінка моделей політики транскордонного співробітництва у Львівській області» у рамках проекту ГО “Європейський діалог”, підтриманого Міжнародним фондом «Відродження».

25 листопада у Львові відбулися дебати на тему «Оцінка моделей політики транскордонного співробітництва у Львівській області» у рамках проекту ГО “Європейський діалог”, підтриманого Міжнародним фондом «Відродження». Участь у дебатах взяли представники органів державного управління, громадських організацій, експерти, вчені та журналісти з різних регіонів України.

Політика транскордонного співробітництва Львівської області потребує змін, адже структури державної і місцевої влади не можуть ефективно керувати цим напрямком діяльності.

На даний момент група експертів «Європейського діалогу» проаналізувала можливі варіанти розвитку політики ТКС у Львівській області, а саме: модернізація наявної політики, створення координаційної структури на базі Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати Україна» або створення Кластеру ТКС.

Саме ці три моделі були представлені й обговорені під час дебатів.

В ході обговорення варіантів розвитку політики ТКС, представлених експертами, прозвучали такі тези:

  • На даний час із запропонованих варіантів найбільш ефективним можна вважати модернізацію наявної політики на базі департаменту міжнародного співробітництва та туризму Львівської ОДА з одночасним посиленням його можливостей та кооперації з іншими ключовими гравцями транскордонного співробітництва.
  • Розпочати процес формування  нової Програми розвитку міжнародного співробітництва Львівщини на 2015-2017 роки з прив’язкою до Стратегії розвитку Львівщини до 2020 року, Стратегії транскордонного співробітництва Люблінського воєводства, Львівської, Волинської та Брестської областей на 2014-2020 роки та Програми Добросусідства Польща–Білорусь–Україна 2014-2020.
  • Необхідно продовжити практику подібних обговорень. На довгостроковій основі створити «експертний майданчик» для розробки конкретних документів.

Результати обговорення лягли в основу пропозицій від Львівщини в сфері реформування державної регіональної політики, які будуть внесені заступником голови Львівської обласної ради  Валерієм П’ятаком в рамках ХІVМіжнародного Економічного Форуму «Бачення 2020: стратегії для країн, регіонів та бізнесу», що відбудеться у Львові 27 листопада.

Фотозвіт

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: