У Харкові розпочало роботу Східноукраїнське представництво фонду

Представництво співпрацюватиме з громадськими організаціями й ініціативними групами Сходу України

У Харкові відбулася презентація Східноукраїнського регіонального представництва Міжнародного фонду “Відродження”. У заході взяв участь виконавчий директор фонду Євген Бистрицький, керівник представництва Олена Розсказова й директор зі стратегічних комунікацій і зв’язків із громадськістю Станіслав Лячинський.

Євген Бистрицький розповів про фонд, його місію й завдання на нинішньому етапі. Він наголосив, що фонд намагається максимально оперативно реагувати на нагальні виклики, зокрема підтримати нові громадські рухи, які виникли в Україні після Євромайдану. Євген Бистрицький повідомив, що до складу Експертної ради представництва увійдуть поважні громадські діячі з регіону. “Ми прагнемо, щоби громадянське суспільство самостійно визначало найбільш значущі пріоритети свого розвитку та було долучено до ухвалення рішень щодо підтримки тих чи інших громадських ініціатив”, – зазначив виконавчий директор фонду.

Олена Розсказова розповіла, що представництво, серед іншого, планує співпрацювати з громадськими організаціями й ініціативними групами Сходу України, щоб створити основу для порозуміння та примирення в умовах гострого громадянського конфлікту.

Станіслав Лячинський представив актуальні конкурси фонду – передусім оперативний конкурс “Сприяння діяльності, самоорганізації та співпраці волонтерських ініціатив”, а також конкурси “Моніторинг процесу державних закупівель у регіонах України”, “Посилення прозорості та відповідальності використання бюджетних коштів на забезпечення потреб Антитерористичної операції”, “Громадський аудит використання бюджетних коштів на забезпечення потреб внутрішньо переміщених осіб”, “Громадський аудит стану забезпечення доступу внутрішньо переміщених осіб до медичної допомоги та життєво необхідних лікарських засобів”. Він порадив не зволікати з поданням заявок, бо терміни конкурсів досить невеликі.

Під час презентації про свою роботу розповіли також представники Чугуївської правозахисної групи, Харківської правозахисної групи й Інформаційного центру “Майдан Моніторинг”.

Презентацію також відвідали представники влади – т. в. о. заступника голови Харківської обладміністрації Іван Варченко та директор департаменту з підвищення конкурентоспроможності регіону Харківської обладміністрації Юлія Світлична. Вони відзначили важливість сильного громадянського суспільства в регіоні, яке є запорукою відкритості, підзвітності та підконтрольності влади.

Учасники презентації також мали змогу представити власне бачення пріоритетів розвитку громадянського суспільства в регіоні. Серед них було названо розвиток громадянської журналістики та незалежних медіа, правову освіту громадян, формування мереж незалежних експертів, просування європейських цінностей і низку інших.

Фото з презентації

Контакти:
Східноукраїнське регіональне представництво
Міжнародного фонду “Відродження”
Олена Розсказова
050 140 34 25
orozskazova@hotmail.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: