ТОП-10 лобістів України у світі – 2014

Інститут світової політики презентував 29 січня щорічний рейтинг «ТОП-10 лобістів України у світі - 2014», який базується на експертному опитуванні.

Інститут світової політики презентував 29 січня щорічний рейтинг «ТОП-10 лобістів України у світі – 2014», який базується на експертному опитуванні.

Цього року було опитано 45 закордонних і українських експертів. Вони назвали імена 93 осіб, з яких згодом за рейтингом обрали найефективніших «друзів України».

Сьому сходинку рейтингу зайняв Джордж Сорос,  фінансист та філантроп, засновник Міжнародного фонду «Відродження», який входить до мережі Фундацій Відкритого Суспільства

У пояснювальному документі рейтингу говориться: «Джордж Сорос — із Україною давно; у нашому рей­тингу — вперше. Це можна пояснити порівнянною молодістю нашого рейтингу — лише сім років, тоді як активність відомого філантропа з підтримки нашої дер­жави випала на буремні 1990-ті. Без сумніву, якби рейтинг лобістів існував двадцять років тому, то, припускаємо, пан Сорос був би його щорічним лідером. Він почав підтримува­ти громадянське суспільство в Україні, коли на українських просторах про цей термін ще ніхто і не чув — із далекого 1989 року, коли він створив один із найефективніших на сьо­годні Міжнародний Фонд «Відродження». У свої 84 роки він виявляє активність, якій можуть позаздрити наймолодші. Упродовж останнього року пан Сорос чотири рази відвідав Україну. Останній вояж протривав майже тиждень — меце­нат зізнався, що в жодній країні, де існує його фонд, він не гостював так довго. Небагато іноземців на початку 1990-х ві­рили в те, що Україна — всерйоз і надовго. Джордж Сорос не тільки вірив, але і зробив все можливе, аби відбулася Нова Європейська Україна. У середині 1990-х він пояснив свої зу­силля популярною на той час тезою: «Я розумів важливість незалежної і демократичної України. Доки процвітає Укра­їна, не може бути імперіалістичної Росії». Два десятиліття потому ця фраза лунає ще актуальніше. І вже нині відомий друг України наголошує: своїми діями в Україні Росія «ки­дає виклик Європі». Його ж стаття «Прокинься, Європо», передрукована провідними мас-медіа світу, претендує на те, щоб стати точкою відліку для творення нової ери у відно­синах України і ЄС. За умови, що в Євросоюзу знайдеться достатньо людей рівня діячів, присутніх у цьому рейтингу, аби прислухатися до Джорджа Сороса».

Критерії оцінювання лобістів:

  • постійне залучення до української тематики на міжнародному рівні;
  • промотування України з міжнародних трибун: під час міжнародних конференцій, на шпальтах закордонної преси тощо;
  • постійне сприяння європейської інтеграції України.

Повний текст публікації з коментарями щодо кожного лобіста.

Контакти: Інститут світової політики, info@iwp.org.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: