Сила слова. Відповідальність медіа та виклики-2017

17 листопада 2016 в Києві пройшла конференція VoxUkraine “Сила слова. Відповідальність медіа та виклики-2017” за підтримки Міжнародного фонда “Відродження”.

17 листопада 2016 в Києві пройшла конференція VoxUkraine «Сила слова. Відповідальність медіа та виклики-2017» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Довіра читача – головний актив медіа, який українські ЗМІ стрімко втрачають. Війна на Сході України, масована пропаганда агресора, безліч внутрішніх соціально-економічних проблем виявилися непідйомними темами для багатьох наших медіа. Надмірна емоційність і відсутність уваги до фактів – інша проблема не тільки для українських, а й для світових ЗМІ.

Хто і як повинен формувати стандарти журналістики під час конфлікту? Як журналістам говорити про війну? Чому виникає самоцензура і як протистояти цензурі з боку влади або власників ЗМІ? Що таке коректний підхід до роботи з фактами? Як ефективно впровадити фактчек в роботу редакції і як він впливає на політику країни на прикладі Великобританії та США?

Відповіді на ці питання шукали медіа-практики і теоретики із США, Великобританії, Швеції та Польщі разом з кращими журналістами і редакторами України. Конференцію відвідали 90 представників медіа та громадських активистів з усіх куточків України.

Ключові тези конференції:

Ендрю Хоскінс«Фотографія – найміцніший засіб передачі інформації в журналістиці. І разом з тим в наш цифровий вік, коли безліч зображень воєн і катастроф стали доступними, чи впливають вони на медіа, політиків і суспільство, як раніше? На жаль, далеко не завжди».

Петро Шуклінов: «Журналістики в Україні немає, а рекламний ринок дуже слабкий».

Олексій Мацука: «Сьогодні журналіст в Україні – не носій діалогів і компромісів, а рушійна сила своєї точки зору, своєї «мега-важливої» позиції. Журналісти повинні відректися від самоцензури і зняти табу з спірних тем».

Джек Вернер: «Ми живемо в захоплюючий час, і той факт, що кожен може розповісти свою історію (в соцмедіа – прим. Ред) – це добре. Але коли неправда поширюється і формує наш погляд на світ, хтось повинен втрутитися. Хтось, хто навчений перевіряти факти, для кого це професійний обов’язок. Тобто фактчекер».

Лорі Робертсон: «Не зважаючи на перемогу Дональда Трампа або Брекзіт, робота фактчекерів аж ніяк не марна. Наша мета – не змінити політичні уподобання наших читачів, а надати їм факти. В ході президентської кампанії в США ми перевірили сотні заяв кандидатів, і попит на нашу роботу був дуже високий».

Учасники:
– Лорі Робертсон, редактор першого фактчек-проекту в світі FactCheck.org (США)
– Ендрю Хоскінс, автор книги “Війна і медіа”, професор університету Глазго (Великобританія)
– Джек Вернер, журналіст, фактчекер, переможець репортерської премії “Великий приз-2014” за створення фактчек-проекту Viralgrangranskaren (Швеція)
– Брендан Хоффман, фоторепортер The New York Times (США)
– Анджей Миколаєвський, со-організатор фактчек-проекту Demagog.pl
– Петро Шуклінов, редактор ЛІГА.net (Україна), лауреат Другої національної премії журналістських розслідувань та спеціальних репортажів
– Ігор Корховий, директор FactCheck.com.ua
– Олена Шкарпова, редактор VoxCheck, колишній журналіст Forbes Україна (Україна)
– Руслан Дейниченко, редактор та співзасновник проекта StopFAKE

 

Інформація VoxUkraine

Фото МФВ

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: