Для співпраці уряду й експертного середовища створено Центр підтримки реформ

Експерти розробили Реанімаційний пакет реформ для уряду

Вперше в Україні створено інституцію, що забезпечуватиме співпрацю уряду й експертного середовища, – Центр підтримки реформ. Про це заявив Євген Бистрицький, виконавчий директор Міжнародного фонду “Відродження”, 30 квітня під час прес-конференції в Києві.

“Це надзвичайно важливо – інституціоналізація діалогу громадських експертів з урядом на рівні Кабінету Міністрів”, – сказав Євген Бистрицький. За його словами, завдяки цьому можна буде розглядати фахово підготовані законопроекти на рівні Кабміну й подавати їх на розгляд парламенту.

“Виникає дуже важливе питання, яке надзвичайно актуальне на сьогодні, – довіра до уряду”, – наголосив виконавчий директор фонду “Відродження”. “Проникнення експертів на рівень Кабінету Міністрів і робота з ним, прямий діалог – це вже одна з ознак того, що є більший громадський контроль за діями уряду й міністерств, що уряд став більш підзвітним і прозорим. Ми можемо вже сказати, що зроблено крок до антикорупційних дій, до антикорупційного контролю з боку громадянського суспільства”, – зауважив він.

“Зараз є прямий діалог з урядом, і через цей канал – Центр підтримки реформ – можна доносити аргументовані, а не випадкові пропозиції до уряду”, – заявив Євген Бистрицький. “Чим іще важливий Центр підтримки реформ? Через нього можна акумулювати пропозиції від іноземних експертів”, – додав він.

За його словами, експерти розробили Реанімаційний пакет реформ для уряду, який передбачає економічні реформи, розвиток електронного врядування й територіальну реформу. Крім того, фахівці розробляють пропозиції щодо змін до Конституції.

Зі свого боку, Міністр Кабінету Міністрів Остап Семерак зауважив: “Уряд України відгукнувся на пропозицію громадськості та презентує сьогодні Центр підтримки реформ, який водночас є одним із пунктів імплементації Угоди про асоціацію з ЄС. Ми хочемо бути відкритими й активно залучати громадськість до співпраці”.

За його словами, основними завданнями, які виконуватиме Центр, будуть організація співпраці експертної спільноти з владою задля впровадження реформ, а також підготовка рішень із так званих кризових питань, що потребують оперативного реагування.

Контакти:
Міжнародний фонд “Відродження”
Станіслав Лячинський
(044) 486 24 74
pr@irf.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: