Заява Міжнародного фонду «Відродження» щодо згортання демократії в Україні

Верховна Рада з порушенням регламенту і без обговорення ухвалила репресивний законопроект №3879

Сьогодні Верховна Рада України з порушенням регламенту і без обговорення ухвалила репресивний законопроект №3879 «Про внесення змін до Закону України “Про судоустрій і статус суддів” та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян».

30 листопада минулого року наказом виконавчої влади було криваво розігнано мирне зібрання ЄвроМайдану. Так само сьогодні за допомогою ухваленого закону провладна більшість у Парламенті намагається  брутально позбавити людей фундаментальних прав та свобод, тим самим – розігнати громадянське суспільство і позбавитись протестів на всіх Майданах країни.

Закон суттєво обмежує свободу мирних зібрань, вимагаючи отримувати дозвіл у МВС як на порядок їх проведення, так і на створення елементарних умов для масових заходів (тенти, сцена тощо); повністю виводить за сферу відповідальності всіх, причетних до кривавих подій на ЄвроМайдані; створює правові підстави для запровадження цензури, коли самі чиновники і прокурори вирішують щодо відкриття кримінального впровадження за критичні висловлення у бік влади.

Можливість звинувачення в екстремізмі, поняття якого залишається у законі розмитим, повністю розв’язує владі руки для свавільного притягнення громадян до кримінальної відповідальності. Закон суттєво зменшує простір свободи слова – фактично забороняючи створення і діяльність незалежних інформаційних агенцій у мережі Інтернет.

Через ухвалений законопроект влада намагається скопіювати путінські технології дискредитації та встановлення тотального контролю над неурядовими організаціями, які отримують сприяння від демократичних країн і фондів. Від них вимагатимуть реєстрації у якості “іноземних агентів” та запровадять податкові механізми обмеження фінансової допомоги для громадської активності.

Закон атакує фундаментальні громадянські свободи – свободу вираження поглядів, свободу мирних зібрань, свободу об’єднань. Саме тому його дійсне правове значення нікчемне, й він не має права на існування у незалежній Україні. Цей недолугий закон є ще одним свідченням антидемократичних намірів тих, хто його ухвалював.

Ми закликаємо всіх представників громадянського суспільства, всіх громадян, для яких права та свободи є цінністю, виступити проти закону, що утверджує авторитарний режим в Україні!

Олександр Сушко, голова Правління фонду

Євген Бистрицький, виконавчий директор фонду

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: