Сприяння реформам в Україні: розпочинають роботу Стратегічні дорадчі групи

Президент і уряд України спільно з Міжнародним фондом “Відродження" ініціюють створення Стратегічних дорадчих груп

Президент і уряд України спільно з Міжнародним фондом “Відродження” ініціюють створення Стратегічних дорадчих груп (СДГ). Це спільна ініціатива керівництва країни та Засновника Міжнародного фонду “Відродження” Джорджа Сороса, спрямована на залучення високопрофесійних українських і міжнародних експертів для консультативного сприяння уряду в якісній розробці стратегічних підходів до реформ, оптимальному використанні міжнародної допомоги, консолідації політики донорів задля допомоги реформам в Україні, а також у розв’язанні поточних питань.

Стратегічні дорадчі групи працюватимуть за пріоритетними напрямами реформ, які спільно визначили уряд України та незалежні експерти. Станом на середину червня вже працюють СДГ з питань децентралізації та електронного врядування (у співпраці з Віце-прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом), починає діяти СДГ з питань реформ освіти при Міністерстві освіти й науки (у співпраці з Комітетом Верховної Ради з питань науки й освіти). У процесі створення – СДГ з економічної політики, адміністративної реформи, реформ судочинства, правоохоронних органів, охорони здоров’я тощо.

Ключову роль у діяльності Стратегічних дорадчих груп відіграють українські експерти, насамперед ті, що співпрацюють з ініціативою “Реанімаційний пакет реформ” і Центром сприяння реформам при Кабінеті Міністрів. Їх підтримують міжнародні донори, серед яких і Міжнародний фонд “Відродження”. До СДГ буде залучено найкращих українських фахівців, що ефективно працюють за кордоном, – у міжнародних організаціях, громадському секторі та бізнесі. Крім того, у Стратегічних дорадчих групах працюватимуть відомі іноземні фахівці, які допомагатимуть владі насамперед ефективно використовувати міжнародну допомогу, співпрацювати з донорами й урядами, запроваджувати найкращий міжнародний досвід.

Вже започатковані СДГ очолюють: Ігор Бураковський (економічна політика), Анатолій Ткачук (децентралізація), Олександр Риженко (електронне врядування), Георгій Касьянов (освіта). Діяльність Стратегічних дорадчих груп координує Секретаріат СДГ, який очолює Олександр Сушко, голова Правління Міжнародного фонду “Відродження”.

Охочим долучитися до роботи в СДГ слід звертатися на електронну адресу sagteam@sag-ukraine.com.

Контакти:
Стратегічні дорадчі групи
sagteam@sag-ukraine.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: