Урядовий антисемітизм в Угорщині у самому серці Європейського Союзу

Минулого тижня угорський уряд, очолюваний партією Фідес, запустив загальнонаціональну інформаційну кампанію на рекламних щитах та на телебаченні, яка нагадує найтемніші часи Європи.

Друзям і колегам Міжнародного фонду «Відродження».

Всім демократичним силам українського громадянського суспільства.

Минулого тижня угорський уряд, очолюваний партією Фідес, запустив загальнонаціональну інформаційну кампанію на рекламних щитах та на телебаченні, яка нагадує найтемніші часи Європи. 

Кампанія використовує зображення Джорджа Сороса з посмішкою на обличчі і з гаслом «Не дамо Соросу сміятися останнім!». Тисячі таких плакатів були розміщені по всій країні: на рекламних щитах, у метро, на підлозі будапештських трамваїв, щоб люди вимушено ходили по обличчю Сороса. 

Прояснюючи істинні наміри уряду, деякі плакати були понівечені сповненими ненависті написами «смердючий жид», поверх зображення обличчя Сороса на плакатах. На цю рекламну кампанію уряд Угорщини вже витратив більше 20 мільйонів доларів США. 

Очевидна антисемітська спрямованість цієї кампанії спричинила хвилю обурення серед громадськості та єврейської спільноти Угорщини. Лідер Федерації спільнот угорських євреїв, а також посол Ізраїлю в Будапешті закликали організаторів акції негайно прибрати плакати звідусіль.

Партія Фідес відкидає звинувачення у тому, що ця кампанія є по суті антисемітською. І заявляє, що мета уряду Угорщини – зупинити соросівську «міграційну кампанію», яка, за їх твердженнями, пропагує нелегальну імміграцію мільйонів людей до Європи.   

Уряд Угорщини послідовно і навмисне спотворює думки Сороса щодо міграції та біженців. 

Позиція Сороса щодо питання міграції є чіткою та послідовною. Міжнародна громадськість повинна надавати більше підтримки країнам, що розвиваються, і які сьогодні приймають 89% біженців. Європа повинна надати притулок тисячам справжніх біженців через організований процес перевірки і переселення. Він вважає, що шукачі притулку не повинні ризикувати своїм життям, нелегально перетинаючи  Середземне море у пошуках безпеки.   

Він, будучи жертвою Голокосту, знає з власного досвіду, що це таке – бути у смертельній небезпеці та що означає переховуватись від нацистів у Будапешті та бути біженцем, Він є носієм пам’яті про часи, коли міжнародне співтовариство відмовилось підтримувати єврейських біженців, які втікали від нацистів. Саме через ці суворі випробування, які йому довелося пройти, він і має таке співчуття до біженців з Сирії та інших країн, які потерпають від воєн.  

Джордж Сорос переконаний, що Європа повинна виробити єдину систему поводження з біженцями, яка рівномірно покладає відповідальність за захист законних біженців на усі країни замість того, щоб цей тягар несли лише деякі з них. Його позиція повністю відповідає основним європейським цінностям.  Ксенофобія, яку демонструє угорський режим, та демонізація біженців є антиєвропейськими. Твердження про те, що Сорос пропагує схему «імпорту» мільйона незаконних іммігрантів до Європи – це фантазія Віктора Орбана. 

Ви можете побачити зображення плакатів від уряду Фідес, а також дізнайтись нещодавні новини, які намагаються пояснити, чому Джордж Сорос викликав гнів авторитарних правителів усього світу за цими посиланнями:

https://www.economist.com/news/united-states/21722176-attacked-politicians-washington-skopje-george-soros-runs-gauntlet

http://forward.com/news/world/373162/evil-soros-dog-whistling-anti-semitism-in-viktor-orbans-hungary/?attribution=tag-article-listing-3-headline

http://www.businessinsider.com/how-did-george-soros-become-the-favorite-boogeyman-of-the-right-2017-5?r=UK&IR=T

https://www.theguardian.com/world/2017/jun/22/hungary-viktor-orban-george-soros 

 

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: