Публічні дебати в Чернівцях

Тарифи на пасажирські маршрутні перевезення в місті Чернівцях були темою публічних дебатів організованих Чернівецьким міським Центром захисту приватних підприємців і підприємств малого бізнесу. Ініціативу Центру підтримав Міжнародний фонд «Відродження» за сприяння Шведського агентства Міжнародного розвитку (SIDA).

Тарифи на пасажирські маршрутні перевезення в місті Чернівцях були темою публічних дебатів організованих Чернівецьким міським Центром захисту приватних підприємців і підприємств малого бізнесу. Ініціативу Центру підтримав Міжнародний фонд «Відродження» за сприяння Шведського агентства Міжнародного розвитку (SIDA).

Представники перевізників (М.Альбота, І.Кожуленко) ознайомили присутніх із ситуацією на ринку пасажирських перевезень в місті Чернівцях. Високорентабельні автобусні маршрути перекривають витрати тих маршрутів, які є збитковими. Представники фірм, що мають договори про надання послуг перевезення, переконували присутніх в необхідності підвищення тарифів до 4-х гривень. В хід ішли навіть документи на отримання банківських кредитів для придбання нових автобусів. Розповідали присутнім про всі витратні складові, які змушують їх іти на такий крок.

Представники громадськості, з однієї сторони, розуміли, що за останніх півроку ціни на пальне,  запчастини, інші витратні матеріали значно зросли. Але їх контраргументом було те, що мінімальна заробітна плата не підвищувалася. Пенсії і усі інші соціальні виплати залишилися без змін, тому піднімати ціну за таких умов неприпустимо. Не оминули увагою групи населення, які мають пільги на проїзд. Щодо захисту цих груп звучали самі різноманітні пропозиції: від цільової адресної допомоги до електронних проїзних квитків, де ця пільга буде зафіксована. 

Представники влади намагалися балансувати між перевізниками і громадою. На адресу влади звучали як компромісні пропозиції, так і звинувачення в бездіяльності щодо вирішення проблеми. Озвучували різний досвід впровадження реформістських заходів на транспорті в інших містах України і в світі. Зокрема, присутніми експертами: І.Коваликом і О.Андреєвим увазі присутніх було представлено методологію дослідження якості пасажирських перевезень в містах Тернопіль і Дніпропетровськ. Проблеми підвищення тарифів актуальні в багатьох містах, але немає єдиного правильного рішення, яке би задовольнило всіх. Наголос ставився  на тому, що кожне підвищення ціни має бути зафіксоване у регуляторному акті з відповідною процедурою погодження і проходження. На етапі проходження регуляторного акту активніше має долучатися громадськість.

В процесі тривалого обговорення дійшли компромісного рішення, що підвищення тарифу до 3-х гривень не уникнути. В подальших діях потрібно дослідити пасажиропотік, щоб визначити скільки ж людей в дійсності користується послугою пасажирських маршрутних перевезень, який прибуток отримують перевізники. Тому що, на дебатах, як і на інших подібних заходах, надавачі послуг пасажирських перевезень, акцентують увагу виключно на значних витратах.

Підсумовуючи результат дебатів, секретар виконавчого комітету Чернівецької міськради Олег Стецевич повідомив, що на черговому засіданні виконкому винесуть питання про ухвалення тимчасового проміжного тарифу в розмірі 3-х гривень. Діятиме він доти, поки не буде справжньої картини пасажиропотоку на всіх  маршрутах міста.

 

Відео «Чернівці ТВ»

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: