«Приємного перегляду», – Олег Сенцов про прем’єру своєї п’єси «Номери»

27, 28 і 29 листопада в Києві відбулися допрем'єрні покази вистави «Номери» за мотивами п'єси Олега Сенцова, які побачили понад 1000 глядачів, серед яких були представники дипломатичного корпусу України.

Олег Сенцов, український кінорежисер, сценарист і письменник, несправедливо засуджений у 2015 році в Росії на 20 років в’язниці за звинуваченням у тероризмі, – адресував глядачам своєї п’єси «Номери» слова вдячності. Постановку вистави втілила компанія 435 FILMS, а режисером стала Тамара Трунова, українська режисерка, лауреатка багатьох театральних конкурсів, яка наразі працює в Театрі драми і комедії на лівому березі Дніпра.

Продюсером виступила Анна Паленчук, до якої звернувся Олег Сенцов, із пропозицією поставити п’єсу в театрі. Олег почав писати п’єсу ще до засудження, у 2011 році, а  продовжив роботу над нею вже у колонії в Лефортово.

27, 28 і 29 листопада в Києві відбулися допрем’єрні покази вистави «Номери» за мотивами п’єси Олега Сенцова, які побачили понад 1000 глядачів, серед яких були представники дипломатичного корпусу України: Перша леді, Омбудсмен, посли з різних країн, працівники МЗС, сім’ї політв’язнів, представники Кримської діаспори. Створення виставив підтримав Український культурний фонд та Міжнародний фонд «Відродження».

На думку продюсера вистави, Анни Паленчук, після припинення голодування Сенцов фактично зник з українського інформаційного простору. “Ця вистава – спосіб нагадати про українських політв’язнів, які сидять у тюрмах Росії й анексованого Криму. Я впевнена, що зараз, показуючи його п’єсу, ми підіймаємо питання про нього, про його творчу особистість, про те, що творчість насправді неможливо зачинити за ґратами”, – стверджує Анна.

Сюжетне полотно вистави – циркова труппа, керівником якої стає деспотичний персонаж, що перетворює творчий цирковий процес у систему законів і правил, а кожному учаснику трупи присвоює номер. Перед глядачем постає мікро-модель суспільства, яке поступово втрачає здатність до критичного мислення. Висновки про те, що з цього виходить, кожен глядач робить для себе сам…   

П’єса поставлена ​​українською мовою з використанням мультимедійних технологій. У відкритому кастингу на ролі в «Номерах» брало участь близько двохсот акторів, кожен з яких в постановці має свою місію і свій номер. Основною темою вистави є переборення кожною людиною свого внутрішнього рабства.

Акторський склад вистави «Номери» – це зарно відомі українському глядачу імена: Андрій Ісаєнко, Вікторія Авдєєнко, Валерія Ходос, Володимир Кравчук, Римма Зюбіна, Дмитро Олійник, Крістіна Синельник, Руслан Коваль, Ганна Кузіна, Мірра Жучкова, Віталий Ажнов, Марія Заниборщ.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: