Підтримуємо медичну реформу. Заява Міжнародного фонду «Відродження»

Міжнародний фонд «Відродження» підтверджує свою підтримку медичної реформи, послідовно відстоюючи інтереси українських  пацієнтів, які заслуговують на сучасну, справедливу та некорумповану охорону здоров’я. Таку, де пацієнти отримують якісні медичні послуги, а лікарі – гідну оплату своєї праці.

Міжнародний фонд «Відродження» підтримував трансформацію української медицини від самої ідеї, що народилася одразу після Революції Гідності у 2014 році. Фонд, разом із численними іншими донорами та партнерами з медичного експертного середовища, громадського сектору та пацієнтських спільнот, сприяв побудові професійного діалогу, народженню візії та підходів до реформування галузі, зокрема Національної стратегії реформування системи охорони здоров’я України на період 2015-2020 рр.

Разом ми вже пройшли неймовірно важливий шлях: від аналізу уламків радянської системи до початку розбудови нової системи та нових, сильних державних інституцій у цій галузі; до формування  програми «Доступні ліки» і запровадження Національного переліку основних лікарських засобів, що є доказово ефективними, і гарантовані державою кожному пацієнту лікарні; подолання корупційних схем у закупівлі ліків, реформування первинної ланки надання медичної допомоги.

Нова система має працювати на ключових для нас і для всіх демократичних країн принципах прозорості, підзвітності, загальної доступності та ефективності. Для нас вона нова – але в багатьох інших країнах подібна система працює вже десятки років.

Наше завдання полягає в тому, щоб скористатись викликами пандемії як вікном можливостей і побудувати нашу нову систему з урахуванням уроків COVID-19, а не повертатися до старої, безсилої перед викликами сучасності.

Ми усвідомлюємо, що глибока реформа потребує сміливих управлінських рішень, інколи непопулярних, пов’язаних з реорганізацією та об’єднанням медичних закладів. Ми проходимо надзвичайно складний етап, коли медична реформа тільки починає втілюватися на вторинній ланці, тобто, у лікарнях та інших стаціонарних закладах.

Тож давайте ще раз згадаємо, що і для чого ми робимо. А головне – для кого.

Медреформа – для кожної людини. І не лише для того, хто хворіє: це і профілактика, і реабілітація. Ці зміни потрібні нашим дітям, батькам, близьким та друзям. Вони знадобляться і нам самим – для когось вже зараз, для когось – за рік, за 10 чи 20 років. Медреформа – це не лише про зміну поточних принципів фінансування, але й про нову систему відносин між лікарем, пацієнтом та державою на тривале майбутнє. 

МФ «Відродження» висловлює свою підтримку тим політикам, медичним управлінцям, лікарям, які готові просувати реформу вперед, не зупинятися, не боятися складнощів. І не зраджувати пацієнтів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: