Пам’яті Богдана Гаврилишина

Помер Богдан-Володимир Дмитрович Гаврилишин -- громадський діяч, науковець, дійсний член Римського клубу меценат.

Помер Богдан-Володимир Дмитрович Гаврилишин – громадський діяч, науковець, дійсний член Римського клубу, меценат.

Як представник Інституту Відкритого Суспільства в Україні у 1990 році Богдан Дмитрович відіграв значну роль у заснуванні спочатку Українсько-Американського фонду «Відродження», а через рік був обраний Головою Наглядової ради Міжнародного фонду «Відродження» й скеровував фонд до 1998 року.  

Як людина зі складною долею, Богдан Гаврилишин пережив тяготи військового часу Другої Світової війни, перебування у таборі для переміщених осіб й еміграцію у  Канаду, де працював лісорубом, діяв у профспілках, організовував вечірні класи для українців. 

Як активна людина Богдан Дмитрович здобув ступінь Ph. D. з економіки у Женевському Університеті. Ще під час перебудови він почав на громадських засадах працювати в Україні. Після Незалежності був радником кількох Президентів, прем’єр-міністрів, голів Верховної Ради. Зовсім недавно, зберігаючи віру в демократичні перетворення в Україні, став одним з учасників ініціативної групи «Першого грудня». Він зробив видатний внесок у підтримку українського дитячого та молодіжного руху. 

Джордж Сорос, засновник Міжнародного фонду «Відродження», надіслав своє співчуття: «Богдан Гаврилишин був щирим українським патріотом. Мені приємно, що він наживо зміг побачити зміни в Україні, до яких він доклав так багато зусиль».

Ми пам’ятатимемо його внесок у розбудову нової України.

Колектив Міжнародного фонду «Відродження» та його засновник Джордж Сорос висловлюють щире співчуття рідним і близьким Богдана Гаврилишина.

Євген Бистрицький,

Виконавчий директор МФВ

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: