Міліціонери отримали тюремні строки за катування затриманого

Суд визнав чотирьох міліціонерів винними в перевищенні влади та незаконному позбавленні волі людини

Шевченківський районний суд Львова визнав чотирьох міліціонерів винними в перевищенні влади та незаконному позбавленні волі людини. Інтереси потерпілого в суді представляла Марія Камінська, адвокат Всеукраїнської мережі правової допомоги людям, які живуть із ВІЛ, і наркозалежним. Діяльність мережі координує Харківська правозахисна група за підтримки програмної ініціативи “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”.

На початку грудня 2011 року міліція затримала львів’янина Л. і його товариша, коли застала їх за справлянням природної потреби в підвалі. Складати адміністративний протокол або виносити попередження міліціонери не стали, бо у хлопців не було при собі документів. Їх доставили до райвідділу, де тримали до ранку. Зранку їм дали журнал для розпису про відсутність претензій, що хлопці і зробили. Але в той час міліціонер упізнав в одному з відпущених особу, яка була під адміністративним наглядом. Чоловіка передумали відпускати й перевели до приміщення опорного пункту дільничних інспекторів. Матері затриманого, як і адвокатам, про місце перебування хлопця не повідомили. А коли мати дізналася про те, що його тримають у міліції, у райвідділі їй відмовилися це підтвердити.

Від затриманого Л. правоохоронці вимагали зізнатись у скоєнні крадіжок, до яких він не був причетний. Його почали перевозити з одного опорного пункту до іншого та на “місця злочинів”, били руками, ногами, дерев’яною палицею, роздягали. У знущаннях брали участь четверо правоохоронців – троє дільничних і заступник начальника Шевченківського райвідділу Львівського міського управління ГУ МВС.

Після трьох діб знущань чоловік погодився підписати зізнання. За його словами, на зміст документів, які підписував, він уже не зважав – через біль, втому, голод.

Після тривалих пошуків адвокатові вдалося встановити місце перебування Л. і визволити його. Коли чоловікові дозволили вийти, самостійно пройти по вулиці він зміг лише декілька метрів, а після цього знепритомнів. Його доставили до шпиталю, де хлопець провів тиждень. Лікарі та медичні експерти виявили численні синці та гематоми на тілі Л., які було кваліфіковано як легкі тілесні ушкодження.

Справа дійшла до суду. Незважаючи на те, що міліціонери не визнали своєї провини, Шевченківський районний суд засудив їх до позбавлення волі. Доказами в суді стали експертиза щодо ушкоджень Л., свідчення адвоката й матері, скривавлений одяг чоловіка, залишений у приміщенні одного з опорних пунктів.

Суд визнав усіх чотирьох правоохоронців винними в перевищенні влади та незаконному позбавленні волі людини. Вони отримали від 3 до 5 років позбавлення волі, їх позбавили звань (відповідно майора й сержантів) і заборонили певний час працювати у правоохоронних органах. Максимальний строк отримав заступник начальника райвідділу, який, за висновками суду, керував діями підлеглих.

Засуджені ще мають право подати апеляцію.

Контакти:
Всеукраїнська мережа правової допомоги
Марія Камінська
067 38 44 341
all_together@ukr.net

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: