Лана Зеркаль про перспективи позову України проти Росії в Міжнародному суді ООН

Заступниця міністра закордонних справ України Лана Зеркаль під час цієї бесіди зауважила, що те, з чим зіткнулась Україна, виявило вади міжнародного права, яке було розроблено без урахування сучасних умов ведення гібридної війни.

У грудні 2017 року в Нью-Йорку Прокурор Міжнародного кримінального суду (МКС) звітуватиме про свою роботу на Щорічній Асамблеї країн-учасниць МКС, зокрема щодо оцінки ситуації в Україні. Напередодні цієї події пропонуємо згадати, що окрім Міжнародного кримінального суду, українська сторона також відстоює свої права в Міжнародному суді ООН.

Одним зі стратегічних напрямків фонду «Відродження» є просування в Україні міжнародних механізмів захисту прав людини. Фонд сприяє співпраці українських державних органів та недержавних громадських організацій з Міжнародним кримінальним судом, Міжнародним судом ООН та іншими міжнародними інституціями задля подолання безкарності за масові порушення прав людини, що вчиняються в Криму і Донбасі.

Для цього у рамках 14-ї Щорічної зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES) Міжнародний фонд «Відродження» організував експертну бесіду, присвячену оцінці механізмів національного та міжнародного права для відновлення справедливості на тимчасово окупованих територіях України.

Заступниця міністра закордонних справ України Лана Зеркаль під час цієї бесіди зауважила, що те, з чим зіткнулась Україна, виявило вади міжнародного права, яке було розроблено без урахування сучасних умов ведення гібридної війни. Повний виступ заступниці міністра можна дивитись на нашому youtube-каналі.

«Маємо розуміти, що конвенція проти фінансування тероризму розрозроблена у 90-х роках, тому вона не зовсім, а може й зовсім не відповідає гібридним загрозам», – підкреслила Лана Зеркаль під час бесіди на цьогорічній зустрічі YES.

Заступниця міністра закордонних справ також уточнила, що захищаючи Україну в рамках міжнародного права у Міжнародному суді ООН, робота ведеться не лише по Конвенції проти фінансування тероризму, але й по Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Українська сторона також працює по Конвенції з морського права і намагається довести порушення прав як пребрежної держави в Міжнародному трибуналі з морського права. 

«Наразі по морській конвенції ми готуємо меморандум, який маємо подати в лютому 2018 року, а в червні 2018 – ми подаємо меморандум щодо Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації і Конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму», – розказала про найближчі плани в роботі з позовами Лана Зеркаль.

Запис повного виступу заступниці міністра закордонних справ Лани Зеркаль на Youtube.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: