Збережіть живий дух Майдану

Джордж Сорос, Засновник Фундацій Відкритого Суспільства й Міжнародного фонду “Відродження”, опублікував статтю, присвячену ситуації в Україні

Джордж Сорос, Засновник Фундацій Відкритого Суспільства й Міжнародного фонду “Відродження”, опублікував на сайті Фундацій статтю, присвячену ситуації в Україні.

Збережіть живий дух Майдану
Джордж Сорос

Україна – це справжнє диво. Група беззбройних громадян повстала й подолала міліцейські сили, яким наказали стріляти на ураження. Ми є свідками народження нової нації, нової України – з безмежним майбутнім, що стало можливим завдяки людям, які пожертвували своїм життям заради країни.

Для того щоб українці усвідомили це майбутнє, дух Майдану має бути збережено. Вони потребуватимуть міжнародної підтримки. Це буде нелегко. Європа може дати не так багато, бо сам Євросоюз перебуває у кризі. Росія загрозливо нависає над Україною, явно переважаючи її у військовій потужності, і ні Європа, ні США не мають жодного бажання втягуватися у збройний конфлікт у цій частині світу. Путін вірить тільки в силу: він грає м’язами й очікує, що всі впадуть перед ним на коліна. Він робитиме все, що зможе, щоб стримувати прогрес, щоб тримати Україну в її прогнилому минулому.

Але це не означає, що Росія зможе перемогти нову Україну. Думаю, люди готові витримати всі витівки Путіна, щоб побудувати краще майбутнє. І мій фонд працює з експертами в Україні, щоб створити стратегію, яка збереже живий дух Майдану.

Ми можемо посприяти проведенню вільних і справедливих виборів у травні та спонукати парламент ухвалити закони, які дають кандидатам рівний час на телебаченні, щоб вони могли представити себе країні. Народ України повинен вибрати того, кого схоче. Крім того, Україна має скористатися моментом, щоб реформувати судову систему. Це життєво важливо, і ви не зможете зробити це по частинах.

Українці потребують верховенства права – з суддями, яким платять належну зарплату, щоб убезпечити їх від спокуси брати хабарі. ЄС має у своєму розпорядженні мільярди: лише невелика частина цих коштів може справити вирішальний вплив на очищення судової системи в Україні. І це створить величезний ефект хвилі, що дасть змогу значно легше залучати інвестиції та поставити країну на шлях економічного зростання.

Звісно, це станеться не за один день. Ми понад 25 років долучалися до реформування судової системи і знаємо, що це важка робота. До того ж, чимало витрат доведеться скоротити, щоб забезпечити контроль за бюджетом; як відомо, сім’я Януковича розграбувала скарбницю, залишивши після себе повний безлад у державних фінансах.

Але сьогодні є унікальна можливість. Українці вже бачили провал однієї революції, і вони повинні будуть згуртуватися, щоб нинішня революція була успішною. Це довгий шлях і навчання. Але, тільки зосередившись на цих цілях, Україна вийде на правильний шлях і вшанує солідарність, мужність і гідність Майдану.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: