Ірма Вітовська презентує благодійний арт-проект «Оскар і Рожева Пані»

Вперше в Україні. Актриса Ірма Вітовська, гурт «Океан Ельзи», режисер Ростислав Держипільський, художник Андрій Ярмоленко, хореограф Ольга Семьошкіна об’єднують зусилля в роботі над благодійним театральним проектом «Оскар і Рожева Пані» за мотивами всесвітньо відомого роману класика сучасної світової літератури Еріка-Еммануеля Шмітта.

Вперше в Україні. Актриса Ірма Вітовська, гурт «Океан Ельзи», режисер Ростислав Держипільський, художник Андрій Ярмоленко, хореограф Ольга Семьошкіна об’єднують зусилля в роботі над благодійним театральним проектом «Оскар і Рожева Пані» за мотивами всесвітньо відомого роману класика сучасної світової літератури Еріка-Еммануеля Шмітта. Мета проекту – привернути увагу українського суспільства до надсерйозної соціальної проблеми доступності паліативної допомоги для тяжкохворих українських дітей.

Учасники прес-конференції:

  1. Ірма Вітовська – ініціаторка проекту, виконавиця головної ролі (Рожева Пані).
  2. Ростислав Держипільський – народний артист України, режисер-постановник проекту, художній керівник Івано-Франківського обласного музично-драматичного театру ім. І.Франка.
  3. Богдан Струтинський — художній керівник Київського Національного академічного театру оперети.
  4. Андрій Єрмоленко – художник проекту.
  5. Влад Балюк і Марко Кирильчук – виконавці ролі Оскара, учні Івано-Франківської театральної студії.
  6. Ксенія Шаповал – менеджер напрямку наркополітики програмної ініціативи «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження».
  7. Людмила-Оксана Андріїшин – президент Благодійного Фонду «Мати Тереза».

«Оскар і Рожева Пані» (Oscar et la dame rose) – це тринадцять щемливих листів безнадійно хворого хлопчика Оскара до Бога. У своїх посланнях приречений малюк благає Всевишнього про милосердя, про радість хоча би в останні дні життя, про гармонію та любов у цілому світі. Посередником поміж Богом та людьми для Оскара стає дивовижна жінка. Колись вона виступала на цирковій арені у ролі боксера, тепер — сестра милосердя. Це і є Рожева Пані. Чуйна та духовна людина. Монологи Оскара, адресовані Богу, та діалоги Оскара з Рожевою Пані складають внутрішній сюжет емоційної та катарсисної книги Еріка-Емануеля Шмітта, яку сам автор визначив як роман. Твір вперше опубліковано 2002 року, і він відразу здобув мільйони шанувальників у світі. 2009-го книга видана українською мовою.

Текст «Оскара» став основою для театральних постановок у різних країнах, в основному, у моноформаті. Серед найвідоміших – вистава за участю видатної актриси Аліси Фрейндліх (2004, Санкт-Петербург, реж. В.Пазі). У 2009 році книга була екранізована – режисером виступив сам автор.

Вже восени 2015 року – вперше – на теренах світового театру саме на українській сцені «Оскар і Рожева Пані» відійде від звичних форматів моновистави та вистави-дуету. Нова українська сценічна версія на основі «Оскара» запропонує глядачам поліфонічну та багатофігурну театральну композицію. В сценічній практиці світового театру – вперше – саме в українській версії «Оскар» буде співіснувати на межі двох світів: документального та анімаційного.

Також – вперше – саме в Україні у майбутній виставі на основі роману Е.-Е.Шмітта задіяні як професіонали сцени, так і дебютанти – діти. Саме їм, маленьким акторам, доведеться прожити найскладніші миттєвості випробувань, мрій та надій в образах Оскара, Пеггі Блю, інших героїв. Очима Оскара український глядач побачить його «юність», перше кохання, подружнє життя, кризу середнього віку, а також його старість і очікування близької смерті. Адже за порадою Рожевої Пані, приречена дитина переживає кожен день, який їй лишився на цьому світі – як десять літ. Оскар, таким чином, «проживе» на сцені 110 ілюзорних років.

Мета благодійного театрального проекту – дати імпульс українському суспільству до реального усвідомлення гірких проблем дітей, які так само як і шміттівський хлопчик, тяжко переживають кожен свій день.

Майбутня вистава має стати приводом не лише для творчої, але й для суспільної дискусії щодо розвитку паліативної допомоги хворим дітям, необхідності створення спеціальних виїзних бригад для надання паліативної допомоги на дому та забезпечення усіх маленьких пацієнтів необхідними медичними препаратами.

Згідно офіційних даних, щороку майже 17 тис. українських дітей потребує паліативної допомоги, а також потребує нашого співчуття. Сьогодні більшість маленьких пацієнтів дітей з гострими захворюваннями найчастіше помирають або вдома без якісної паліативної допомоги та належного знеболення, або в реанімаційних відділеннях – відірвані від родини.

Проблема доступу до якісної паліативної допомоги в Україні не визнана на національному рівні, не забезпечена на регіональному рівні. Відсутність системи дитячої паліативної допомоги призводить до того, що більшість важкохворих діток не виходить з дому все своє життя, а батьки, прив’язані до хворої дитини, змушені вирішувати всі свої проблеми самостійно. Місія благодійного театрального проекту «Оскар і Рожева Пані» – створення в Україні повноцінної системи паліативної допомоги для дітей.” – переконана Ксенія Шаповал, менеджер напрямку наркополітики, програмної ініціативи “Громадське Здоров’я”, Міжнародного Фонду “Відродження”.

Прем’єра «Оскара і Рожевої Пані» – 11 жовтня 2015 року (у приміщенні Київського Національного театру оперети). На виставу запрошений автор, всесвітньо відомий письменник, Ерік-Еммануель Шмітт.

Міжнародний театральний благодійний арт-проект «Оскар і Рожева Пані» – це прем’єрні вистави з подальшим суспільним обговоренням проблем паліативної допомоги, як у Києві, так і гастрольний тур українськими містами (Луцьк, Харків, Львів, Одеса, Дніпропетровськ, etc.).

Партнери проекту: Міністерство культури України, Київська міська державна адміністрація, Київський Національний театр оперети.

Ініціатором та головним організатором проекту виступає Івано-Франківський благодійний фонд “Мати Тереза”.

Реалізація проекту – Івано-Франківський обласний музично-драматичний театр імені І.Франка.

Проект реалізується за підтримки програмної ініціативи “Громадське Здоров’я” Міжнародного Фонду “Відродження”.

 

Контакти: Програмна ініціатива “Громадське Здоров’я” Міжнародного Фонду “Відродження”.

Інформація для ЗМІ: Анастасія Безверха, 067 4465330, karabashi@gmail.com

Сторінки у Facebook:

Паліативна допомога в Україні

Оскар. Мріяти і жити

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: