Інвестиції у вплив і довіру, – на Форумі організаційного розвитку обговорювали імпакт-інвестиції

Під час VII Форуму організаційного розвитку громадянського суспільства України відбулася дискусія «Сталість та довіра у спільнотах через Імпакт-інвестиції"

Під час VII Форуму організаційного розвитку громадянського суспільства України відбулася дискусія «Сталість та довіра у спільнотах через Імпакт-інвестиції”, підтримана МФ «Відродження», під час якої представники бізнесу та громадського сектору обговорили як інвестиції в бізнес можуть розвивати громадянське суспільство.

Диспутанти поділися своїм баченням Імпакт-інвестування як інвестиціями в бізнес-проекти, які поряд із комерційними цілями вирішують актуальні соціальні проблеми громади. Учасники-підприємці пояснили свою діяльність в цьому напрямку звичайним (природним) бажанням створити навколо себе комфортне середовище, зробити своє місто зручним для життя, привабливим для гостей. Вони звернули увагу, що Імпакт-інвестиції стають можливими, коли компанія інвестує в щось більше, ніж в просто комерційну діяльність. При цьому подібні інвестиції, які розвивають соціальне чи культурне середовище, потім також приносять нові можливості для підприємницької активності та отримання прибутку.

 

Один із спікерів, керівник програми соціального інвестування Western NIS Enterprise Fund Василь Назарук відзначив, що соціальне підприємництво вирішує ті проблеми, на які у влади просто немає ні можливостей, ні ресурсів. Розвиток соціального підприємництва відбувається «не тому, що хтось цього хоче, а тому, що в принципі іншого виходу немає». І цей процес не властиво український, а поширюється у всьому світі.

Львівський ресторатор, громадський діяч, співвласник «Kumpel Group» Марк Зархін розповів про партнерство громадянського суспільства, бізнесу та влади у реалізації стратегії «Львів – креативне місто». За його словами, Імпакт-інвестиції у Львові відбуваються для того, щоб відчувати себе людьми, які «не йдуть в Європу, а тими, які живуть в Європі». На його переконання, інвестиції в розвиток соціального середовища дозволяють самим підприємцям розвивати «свою бізнесову, людську та всі інші культури». Піднімаючи при цьому свій власний та загальний рівень добробуту спільноти.

Засновник і тренер ADVANCE Ніколай Латушкін звернув увагу, що «Імпакт-інвестиції, це не лише про вплив, але й про побудову довіри. Коли ти інвестуєш – то отримуєш довіру у відповідь, і ця вона може коштувати значно більше, ніж кошти, які ти вклав». А довіра у суспільстві – одна із головних складових соціального капіталу.

Під час дискусії було визначено, що важливою умовою успішної реалізації проектів Імпакт-інвестицій є включення в їх реалізацію в якості повноправного партнера громадськості. Програмна директорка львівського Бієнале Довіри Євгенія Несторович відзначила важливість та «вміння поговорити напряму» між бізнесом, громадськістю та владою. Прикладом такої взаємодії на перетині всіх секторів став проект Бієнале Довіри.

Серед найбільш важливих та перспективних напрямків Імпакт-інвестування в Україні на ближчі роки експерти бачать проекти, пов’язані з вирішенням проблем учасників військових дій та внутрішньо переміщених осіб, у сфері зайнятості, в енергозбереженні, в наданні соціальних послуг в широкому розумінні. Було відзначено, щоб проекти Імпакт-інвестицій були синергетичними і органічно вписаними в програми розвитку громад, на вирішення проблем яких вони направлені.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: