Громадські організації та влада Одеси: реалізація антикорупційних ініціатив

Глава Одеської ОДА Михайло Саакашвілі разом з виконавчим директором Міжнародного фонду «Відродження» Євгеном Бистрицьким провели Круглий стіл з представниками громадських організацій Одеси та Одеської області для визначення спільних дій у боротьбі з корупцією в області. Під час заходу була обговорена та ухвалена Програма перших кроків зі співпраці громадськості і обласної адміністрації.

Глава Одеської ОДА Михайло Саакашвілі разом з виконавчим директором Міжнародного фонду «Відродження» Євгеном Бистрицьким провели Круглий стіл з представниками громадських організацій Одеси та Одеської області для визначення спільних дій у боротьбі з корупцією в області. Під час заходу була обговорена та ухвалена  Програма перших кроків зі співпраці громадськості і обласної адміністрації.  

Міжнародний фонд «Відродження» надасть підтримку громадським ініціативам, які сприятимуть реалізації антикорупційної політики в Одеській області. На підтримку можуть розраховувати експертні або аналітичні  групи, які займатимуться громадським аудитом діяльності Одеської ОДА, виявленням корупційних ризиків, контролем за адмініструванням тендерів,  допомагатимуть систематизувати скарги та пропозиції, та налагоджувати прямий діалог адміністрації та громадян.

Передбачається що громадськість запропонує ефективні способи контролю не лише за діяльністю ОДА, а й інших державних органів.

Також планується проведення навчання з кращих практик  виявлення та протидії корупційних дій для громадських активістів та з імплементації нового антикорупційного законодавства для чиновників.

Важливим результатом круглого столу стало налагодження зворотного зв’язку між представниками ОДА та громадськими активістами. Учасники обговорили конкретні випадки корупційних дій представників влади та домовились про подальші контакти для систематичного обміну своїми напрацюваннями у антикорупційному напрямку для їхнього втілення на місцевому рівні. 

Учасники відзначили важливість громадського аудиту діяльності влади, виявлення корупційних схем та донесення інформації про свою діяльність до широкого кола громадськості.

Наприкінці липня планується проведення другого круглого столу на цю тематику. Представники ОДА, МФ «Відродження» та експерти громадських організацій разом з учасниками Круглого столу визначать пріоритети антикорупційних дій, на основі яких буде офіційно оголошено відкритий конкурс для громадських ініціатив. 

Контакти: Євген Попов, Керівник Південноукраїнського представництва, Міжнародного фонду «Відродження», popov@irf.ua, +38 048 796 12 04

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: