Громадська ніч виборів

Дата: 26 жовтня 2014 з 19:00 до 23:30 Адреса: в залі «Україна» готелю «Україна», вул. Інститутська, 4

Дата: 26 жовтня 2014 з 19:00 до 23:30

Адреса: в залі «Україна» готелю «Україна», вул. Інститутська, 4

Коаліція громадських організацій та ініціатив (Spilno.tv, Громадський сектор Євромайдану, громадянська мережа ОПОРА, Центр UA, Реанімаційний пакет реформ, Громадський рух Чесно, Міжнародний фонд «Відродження»  та  Представництво Фонду ім. Гайнріха Бьолля у Києві, за підтримки Maidan Press та Інституту Масової Інформації) проведуть публічний захід «Громадська ніч виборів. Вболіваємо за громадських активістів», присвячений виборам до Верховної Ради України. У заході візьмуть участь активісти громадських рухів, організації громадянського суспільства, українські та іноземні журналісти, політологи, представники європейських партій (зокрема Ребекка Хармс та Марілуізе Бек), та зацікавлена громадськість.

У Громадській ночі виборів також візьмуть участь представники громадянського суспільства, які стали кандидатами в депутати – Світлана Заліщук, Мустафа Найєм, Сергій Лещенко, Віталій Шабунін, Олег Дерев`янко, Василь Гацько,  Єгор Соболев, Ганна Гопко, Ігор Луценко та інші. Зокрема, о 22-й годині вони зроблять заяви для преси, та візьмуть участь у дискусіях.

Під час заходу учасники та гості зможуть проаналізувати разом з незалежними експертами дані екзит-полів та попередні результати виборів, а також обмінятися думками щодо:

–       прецеденту численного висування громадських активістів до Верховної Ради;

–       механізмів взаємодії рухів та організацій громадянського суспільства з громадськими активістами, які будуть обрані до Верховної Ради та з Верховною Радою в цілому;

–       необхідності проведення реформ;

–       війни на Сході України;

–       проблеми мирного населення та біженців з районів бойових дій;

–       гуманітарної політики щодо кризи в Україні;

–       волонтерських рухів в Україні.

Плануються також виступи кандидатів – громадських активістів, прямі включення з їхніх штабів, з виборчих дільниць та ЦВК.

Для реєстрації заповніть, будь ласка, форму:
http://info.boell.org.ua/registration/index.php?page=ua

З усіх питань прохання звертатися за адресою:
nich.vyboriv@gmail.com

Докладніша інформація про захід:

В демократичних країнах є традиція таких Ночей виборів. Вони здебільшого організовуються партіями. І українські партії, безперечно, будуть організовувати такі Ночі виборів в своїх Штабах.

Ідея нашого заходу полягає в організації непартійного майданчика, який буде відкритим для усіх бажаючих, передусім громадських та непартійних активістів, які цікавляться виборами та їх результатами.

Практика висування громадських активістів в Парламенти країн Європи та Америки
вже давня. Але в Україні вона не була така поширена.

Завдяки соціально-політичним змінам, які принесла «Революція гідності», зокрема підйому активності організацій та рухів громадянського суспільства на виборах в Верховну Раду 26 жовтня 2014 українські громадські активісти та журналісти висуваються за списками існуючих партій, а також за одномандатними виборчими округами.

У разі обрання їх до Верховної Ради, вони планують ефективно співпрацювати, як між собою, так і з представниками суспільства задля проведення реформ в країні. Відстоювати інтереси саме громадянського суспільства, і тих рухів та організацій, завдяки зусиллям яких вони прийдуть у Парламент.
 
Під час Ночі Виборів в розмовах та інтерв’ю з кандидатами в депутати та громадськими активістами планується «зафіксувати» цей намір, обговорити його, а також ідеї, плани, стратегії та шляхи їх втілення.

Організації та активісти громадянського суспільства будуть мати змогу узгодити інструменти зворотного зв`язку, висловити свої рекомендації та побажання.

Актуальними темами для обговорень ми бачимо, також, необхідність проведення реформ, теми війни та шляхи вирішення конфлікту на Сході, ситуацію з біженцями та гуманітарну політику західних країн щодо України.

Також планується обговорення ідеї  створення комунікаційної групи взаємодії (включаючи лобістську діяльність просування законопроектів розроблених громадськістю) організацій та рухів громадянського суспільства з громадськими активістами, які будуть обрані до Верховної Ради та з Верховною Радою в цілому.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: