Громадська антикорупційна ініціатива

9 грудня о 15.00 в конференц-залі Національної спілки журналістів України (вул. Хрещатик 27а, 2 поверх) відбудеться прес-конференція з нагоди Всесвітнього дня боротьби з корупцією та презентації антикорупційної громадської ініціативи «Повернемо мільярди до місцевих бюджетів»

9 грудня о 15.00 в конференц-залі Національної спілки журналістів України (вул. Хрещатик 27а, 2 поверх) відбудеться  прес-конференція з нагоди Всесвітнього дня боротьби з корупцією та презентації антикорупційної громадської ініціативи «Повернемо мільярди до місцевих бюджетів» Фундації «Відкрите суспільство» спільно з  «Реанімаційним пакетом реформ – Київ», Інститутом масової інформації та ГО ІРАР/AMDI.

Захід проводиться в рамках проекту «Громадська варта Києва: здійснення громадського контролю за розробкою та реалізацією антикорупційної політики у місті Києві», що реалізується Фундацією «Відкрите суспільство» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Закритість та ознаки фальсифікації інформації пов’язаної із даними земельного кадастру та картографічних матеріалів Генеральних планів Києва  –  основа корупційних практик вартістю в мільярди гривень. Влада порушує права громадян на доступ до достовірної та відкритої інформації про цільове призначення та види використання землі м. Києва.  Така практика суперечить ст. 13 «Конвенції Організації Об’єднаних Націй проти корупції», що ратифікована Україною. Місцеві бюджети втрачають мільярди гривень.

Дієва боротьба із корупцією на місцевому рівні починається із відкритості, зрозумілості та прозорості містобудівної інформації про земельні ділянки та права на забудову.  Громадські експерти покажуть нові можливості для здійснення антикорупційного громадського моніторингу використання земельних ресурсів  м. Києва.  Ініціатори заходу пропонують київській владі почати на ділі боротися із корупцією та   готові  допомогти знайти джерела для поповнення бюджет міста,  а також попередження повторення нещодавніх  кривавих подій на Осокорках в м. Києві.

Фундація «Відкрите суспільство» разом із експертом у сфері містобудування Віктором Глебою та громадськими організаціями-партнерами покажуть яким чином мільярди  не доходять до міського бюджету. Буде показано як здійснюються махінації із київською землею та правами на забудову.

Нещодавно інформація про ознаки земельних махінацій оприлюднювалася в газеті «Дзеркало тижня» «Київ згідно з Генпланом-2025: столиця чи мегасело?».

З метою підвищення якості доказової бази  журналістських   розслідувань та громадських моніторингів, учасники заходу зможуть задати питання які стосуються конкретних земельних ділянок та об’єктів будівництва в м. Києві. Під час заходу  будуть надані відповіді  на основі даних містобудівного та земельного кадастрів, а також діючого Генплану Києва 2020 та проектів Генплану 2025.

Учасники заходу зможуть наочно побачити як працюють схеми маніпулювання інформацією реєстрів цільового призначення, функціонального розподілу, видів використання земельних ресурсів столиці та відбувається легалізації незаконних будівництв. Антикорупційна ініціатива допоможе міській владі столиці та очільникам інших міст України  в попередженні корупції,  покаже де і як шукати мільярди до місцевих бюджетів.

Організатори пропонують місцевим громадським активістам та журналістам приєднуватися до антикорупційної ініціативи «Повернемо мільярди до місцевих бюджетів».

Йдучи на зустріч численним побажанням киян, кожен охочий зможе в режимі он-лайн, надати відповідний письмовий запит із зазначенням адреси земельної ділянки  і взнати про її  майбутнє використання. Запити приймаються на електронну адресу: info@osf.org.ua (до 18.00, 8.12.2014 р.).

Контакти:  (050) 382 4661, osf55@ukr.net

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: