Європейське майбутнє українського бізнесу. Практичні поради українським підприємцям для успішної інтеграції на ринках ЄС

22 жовтня 2014 року о 12:00 у приміщенні УКРІНФОРМ відбудеться прес–конференція на тему: «Європейське майбутнє українського бізнесу. Практичні поради українським підприємцям для успішної інтеграції на ринках ЄС»

22 жовтня 2014 року  о 12:00 у приміщенні УКРІНФОРМ відбудеться прес–конференція на тему: «Європейське майбутнє українського бізнесу. Практичні  поради українським підприємцям для успішної інтеграції на ринках ЄС»

В рамках проекту «Підтримка малого та середнього підприємництва у виході на ринки ЄС» за участі  Міжнародного фонду «Відродження» фахівцями Фундації «Відкритий Діалог» підготовлено посібник–путівник з практичними порадами та прорахованими ризиками з якими може зіштовхнутися український виробник при виході на ринки ЄС.

Зроблена експертна оцінка допоможе зорієнтуватися на Європейському ринку та знайти відповіді на багато питань, що турбують бізнес сьогодні,  а саме: як вивести й просувати продукції на ринках ЄС, які умови ведення бізнесу в ЄС, як знайти партнерів  та підтримку МСП з боку нашої держави.

На сьогодні для МСП дуже важливим є питання переорієнтації ринків збуту та відкриття нових ринків в ЄС. Адже процес переорієнтації ринків збуту вже розпочався.  За І півріччя 2014р експорт товарів до ЄС збільшився на 14,9 % в той час як до Росії скоротився на 23,3% порівняно з І півріччям 2013р.

Зараз Україна переважно експортує сировинну продукцію до ЄС. Проте, за умови створення належних умов для ведення бізнесу і залучення інвестицій можливо буде створити переваги у високотехнологічних галузях.

Прикладом для України є країни Центральної та Східної Європи, які після підписання подібних угод про асоціацію та наступним вступом до ринку ЄС, збільшили обсяги експорту і одночасно змінили свою структуру експорту у бік збільшення частки високотехнологічних продуктів у загальному обсязі експорту.

За статистичними даними малий та середній бізнес є основою підприємництва в Україні і становить 99,8 % усіх вітчизняних підприємств; 40 % зайнятого населення працездатного віку зайнято у секторі МСП;  обсяг реалізованої продукції (товарів, послуг) малих та середніх підприємств у 2013 році склав 57,6% від загального обсягу реалізованої продукції.

Вихід на європейський ринок є, безперечно, складним завданням для українських компаній середнього та малого бізнесу. Але водночас компанії, які зможуть довести свою професійну придатність на ринку ЄС отримують новий рівень розвитку та перспективи, перш за все, за рахунок надійних та цивілізованих умов ведення бізнесу.

Учасники прес-конференції:

–          Володимир Панченко –Директор економічних програм Фундації «Відкритий Діалог»;

–          КрістінаАврамченко – Аналітик Фундації «Відкритий Діалог»;

–          Максим Соловйов – Старший менеджер відділу консультаційних послуг компанії PwCУкраїна;

–          Олег Тарасов – Директор з розвитку бізнесу компанії «Інтертек» Україна;

–          Віталій Цимбалістий–Юрист, юридична фірма «Інюрполіс»;

–          Роберт Зелді – Менеджер, податкові та юридичні послуги компанії EY.

 

Контакти: Крістіна Аврамченко, аналітик Фундації «Відкритий Діалог» Україна,+38 066 706 02 40, kristina.avramchenko@odfoundation.eu

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: