Європейські фонди закликають до конструктивного діалогу в Україні

Заява 25-ї Щорічної конференції Європейського центру фундацій (Сараєво, 15-17 травня 2014 року)

Заява 25-ї Щорічної конференції Європейського центру фундацій
(Сараєво, 15-17 травня 2014 року)

Понад 500 європейських благодійних організацій зібралися в Сараєві на форум «Переосмислення Європи: солідарність, громадянське суспільство та політичне управління». Велике занепокоєння в нас викликає ситуація в Україні.

Символічно, що зустріч проходить саме в Сараєві, де сто років тому відбулися події, які призвели до спустошливої Першої світової війни. Ми вибрали для нашої зустрічі саме це місце й час, щоб показати, що готові винести уроки з минулого, щоб сприяти побудові вільної та мирної Європи сьогодні й у майбутньому. Ми стурбовані тим, що ця Європа, заради якої ми працюємо, опинилася під загрозою внаслідок останніх подій в Україні.

Ми всі були зворушені мужністю й наполегливістю громадян України, які продемонстрували рішучий намір домогтися кращого майбутнього для своєї країни на основі прав і свобод людини, верховенства права й поваги до людської гідності. Нас надихає рішучість, із якою українське громадянське суспільство працювало для досягнення цих цілей, і ми переконані, що Україна врешті стане на шлях самовизначення.

Спогади про балканські війни допомогли нам усвідомити ті жахливі наслідки, які можуть настати, якщо не переважить політика миру. Побоюючись, що ескалація нинішнього конфлікту в Україні може призвести до ще більшого насильства, ми повинні сказати своє слово. Європейські фонди, що зібралися в Сараєві, спільно висловлюють солідарність з українським народом і громадянським суспільством. Водночас ми висловлюємо підтримку тим особам та організаціям, які борються за ці ж цінності в Росії та інших частинах Європи.

Пам’ятаючи про уроки минулого та прагнучи миру, фонди, що зібралися в Сараєві цього тижня, наголошують, що є тільки один спосіб вирішити ситуацію – конструктивний діалог.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: