Ділитися досвідом, аби не повторювати помилок одне одного: у Києві пройшов другий EU Accession Exchange Forum

28 вересня 2023 року у Києві Центр “Нова Європа” організував 2nd EU Accession Exchange Forum за участі високопосадовців та провідних експертів. Проведення Форуму підтримав Міжнародний фонд “Відродження” та Європейський Союз, у рамках спільного проєкту “Європейське відродження України”.

Accession Exchange Forum – це унікальна платформа, яка об’єднує політиків, експертів та експерток, лідерок думок, представників масмедіа та офіційних осіб як з країн-кандидатів, так і з держав-членів ЄС. Його головна мета – пропонувати рішення найгостріших питань, пов’язаних із процесом вступу до Європейського Союзу.

Форум є продовженням щорічного Форуму Асоціацій, який наш Фонд проводив разом з Центром “Нова Європа” за підтримки ЄС. На ньому так само збирались дієвці та офіційні особи країн, що підписали Договір про Асоціацію з ЄС і впевнено рухались до членства. Форум змінив свою назву та мету після того, як Україна перейшла на новий етап Євроінтеграції і подала свою заявку на членство.

Цьогорічний Форум задумувався як майданчик, на якому ми зможемо “звірити годинники” євроінтеграції з тими, хто так само як і Україна рухається зараз від статусу кандидата до повноправного члена ЄС. 

Подія була присвячена обміну думок щодо вступного процесу, обговоренню хороших практик, новим ідеям, вивченим урокам та пошуку нових можливостей у відносинах між Європейським Союзом, країнами Східної Європи та Західних Балкан. 

Під час вступної промови виконавчий директор нашого Фонду Олександр Сушко наголосив на тому, що:

“Ми проводимо цю зустріч для того, щоб, перш за все, обговорити шлях реформ у країнах-кандидатах, а потім уважно розглянути уроки, винесені з минулого досвіду інших країн-кандидатів. Цей досвід доводить, що окрім позитивних досягнень у нас було щось не так. Тож ми маємо обговорювати досвід інших країн, щоб уникати типових помилок і будувати правильний шлях у майбутнє”.

Майже 100 учасниць та учасників присвятили свій час дискусіям про те, що впливає на євроінтеграцію зараз:

  • виклики російської агресії для інтеграції України в ЄС;
  • реформування ЄС для нових членів;
  • реформи в країнах-кандидатах. 

До участі також доєдналась Віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Олена Стефанішина, заступник керівника Офісу Президента України Ігор Жовква, Посолка ЄС в Україні Катаріна Матернова та високопосадовці інших країн-кандидатів. 

“Для отримання тріумфального розширення потрібно продовжувати і навіть прискорювати внутрішні реформи в Україні. Геополітичний чинник (процес вступу до ЄС) рухатиме цей процес, але цей елемент (реформи),це те, без чого не перейдеш до геополітики. ЄС настільки складний, що без реформованої країни, цю систему неможливо зрозуміти. Важливо крок за кроком робити внутрішні реформи.”, – сказала Катаріна Матернова, Посолка ЄС в Україні.

Запис трансляції можна переглянути тут, а ключові цитати спікерок та спікерів Форуму Центр “Нова Європа” зібрав на своїй сторінці у Фейсбук.

***

Форум відбувся у рамках проєкту “Європейське відродження України”, який реалізує наш Фонд за підтримки ЄС.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: