Експерти з усієї Євразії зібрались в Івано-Франківську обговорити кращі практики паліативної допомоги

17–18 жовтня в Івано-Франківську проходить міжнародна конференція «Практика паліативної допомоги в Євразійському регіоні. Обмін досвідом». У заході беруть участь представники Всесвітньої організації охорони здоров’я, Міністерства охорони здоров’я України, департаменту Європи та Центральної Азії в «Human Rigths Watch», Фундацій Відкритого суспільства, а також експерти у сфері паліативної допомоги з 9 країн світу.

17–18 жовтня в Івано-Франківську проходить міжнародна  конференція  «Практика паліативної допомоги в Євразійському регіоні. Обмін досвідом». У заході беруть участь представники Всесвітньої організації охорони здоров’я, Міністерства охорони здоров’я України, департаменту Європи та Центральної Азії в «Human Rigths Watch», Фундацій Відкритого суспільства, а також експерти у сфері паліативної допомоги з 9 країн світу.

Міжнародна конференція «Практика паліативної допомоги в Євразійському регіоні. Обмін досвідом» – це експертний майданчик для обміну думками та кращими практиками з паліативної допомоги. Розвиток системи якісної паліативної допомоги підтримується Міністерством охорони здоров’я України. Паліативна допомога входитиме до пакету гарантованих медичних послуг з боку держави.

Попри те, що робота не припиняється, Україна знаходиться тільки на початку шляху. В країні замало спеціалізованих медичних та соціальних закладів паліативної допомоги, лише сім мобільних служб паліативної допомоги для пацієнтів, які перебувають вдома, зазвичай надто важко отримати знеболення. Маємо разом з лікарями та медичними сестрами, соціальними працівниками та психологами, духівниками та волонтерами, правозахисниками та громадськими активістами впроваджувати найкращі практики супроводу паліативних пацієнтів в Україні. Підтримуємо навчальні заходи щодо лікування хронічного болю, комунікації з пацієнтами та їхніми близькими, принципам філософії паліативної допомоги.

Програмна ініціатива «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження» підтримує ініціативи громадянського суспільства, які спрямовані на розвиток системи паліативної допомоги, захист прав важкохворих пацієнтів, забезпечення права на адекватне знеболення й гідні умови життя до останньої миті.

«Україна та Івано-Франківськ не випадково стали майданчиком для дискусій про паліативну допомогу в Євразійському регіоні. З одного боку, в Україні розпочалась масштабна реформа охорони здоров’я, де розвиток сучасної системи паліативної допомоги – один з пріоритетів. Тому Україна може стати прикладом і натхненником реформ для багатьох країн в Євразійському регіоні. З іншого боку, Івано-Франківщина була одним з перших основних партнерів фонду “Відродження” у просуванні сучасної паліативної допомоги і 2017 рік є 20-м ювілейним для Івано-Франківського обласного клінічного центу паліативної допомоги. Івано-фоанківський хоспіс став першим закладом в Україні, який поєднав в собі всі види надання допомоги: допомогу вдома, виїздну бригаду, стаціонар та цілодобову підтримку, ставши прикладом всебічної підтримки й допомоги хворому та його родині», – пояснила Вікторія Тимошевська, директорка програмної ініціативи «Громадське здоров’я» Міжнардного фонду «Відродження».

Марія Голованевська, Фундації Відкритого Суспільства, Євразійська програма: «Ми, у межах Євразійської програми Фундацій Відкритого Суспільства, маємо честь співпрацювати з Міжнародним фондом «Відродження», в організації щорічної регіональної конференції з паліативної допомоги. ФВС має тривалу історію підтримки паліативної допомоги в Євразії, і це, насправді хвилююче – бачити рух паліативної допомоги в цьому регіоні, який набирає значних обертів. Ця конференція – це можливість відзначити досягнення, досвід та найкращі практики, які ви привезли з різних країн. Це також шанс ознайомитися із загальними проблемами, які все ще актуальні у регіоні, коли мова йде про зручність, доступність та якість знеболення».

Д-р Людмила Андріїшин, Голова організаційного комітету конференції: «Упродовж двох днів ми маємо можливість обміну найкращими практиками у сфері паліативної допомоги серед управлінців, лікарів, соціальних працівників, правозахисників. Обмін досвідом дає можливість проаналізувати механізми дієвого застосування на практиці норм та правил, дозволяє удосконалити власні системи та сервіси паліативної допомоги, надасть змогу впроваджувати стандарти в наукову, освітню та практичну діяльність у сфері надання паліативної допомоги. Конференція відбувається в рамках відзначення Всесвітнього дня паліативної допомоги та з нагоди 20-річчя становлення служби паліативної допомоги в Івано-Франківській області. Учасниками є міжнародні експерти та спеціалісти з різних країн, які мають великий досвід у праці у сфері паліативної допомоги або планують його набути».

Ключові спікери конференції:

 • Єжи Ярош, представник онкологічного хоспісу святого Христофора у Варшаві (Польща), консультант ВООЗ;
 • Таня Купер, науковий співробітник департаменту Європи та Центральної Азії Human Rigths Watch;
 • Вікторія Тимошевська, директор  програмної ініціативи  «Громадське  здоров’я» Міжнародного Фонду «Відродження»;
 • Людмила Андріїшин, головний  спеціаліст  з паліативної  допомоги Івано-Франківської області;
 • Єва Mовсесян, координатор програми CAHD, Інститут дитячого і юнацького здоров’я (Вірменія);
 • Нігора Абіджонова, директор програми «Громадське здоров’я, міграція та економічний розвиток», Фундація Відкритого Суспільства Таджикистан.

У межах конференції працюватимуть секції:

 • Збалансовані підходи до наркополітики в Євразійському регіоні.
 • Духовна опіка важкохворих у паліативній допомозі.
 • Адвокація паліативної  допомоги. Як розмовляти про паліативну допомогу з різними цільовими групами.
 • Лікування хронічного болю. Практичні питання.
 • Організація та забезпечення дитячої паліативної допомоги.
 • Фінансування паліативних сервісів. Як знайти ресурси?
 • Організація мобільних сервісів паліативної допомоги.
 • Освіта в паліативній допомозі.

Для додаткових коментарів експертів з паліативної допомоги можна звернутися до відділу стратегічних комунікацій Міжнародного фонду «Відродження», надіславши запит на електронну адресу: pr@irf.kiev.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: