Експерт не радить запроваджувати виборність суддів

На думку експерта, сам статус професійного судді суперечить тому, щоб на його призначення впливали симпатії населення

Обирати професійних суддів голосуванням народу не слід. Про це заявив Роман Романов, директор програмної ініціативи “Права людини та правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження”, під час прес-конференції “Судова реформа в Україні: проблеми та перспективи”, яка відбулася 16 квітня в Києві.

“Дуже популярна тема, виглядає надзвичайно привабливо, але я категоричний противник того, щоб ми йшли шляхом виборів професійних суддів”, – цитує Романа Романова “Укрінформ”. На його переконання, сам статус професійного судді суперечить тому, щоб на його призначення впливали симпатії населення. “Немає критеріїв, за якими б народ оцінював професійність”, – пояснив він.

За словами експерта, для залучення коштів на виборчу кампанію кандидату на посаду судді доведеться вступати у зв’язки, які впливатимуть на прийняття ним рішень у майбутньому.

Водночас експерт висловився за створення інституту мирових судів, членів яких варто обирати населенню, адже вони мають бути максимально наближеними до жителів територіальних громад. “Вони б розглядали невелику частину спорів, переважно межові спори, адже люди дуже часто ділять межі земельних ділянок, і затягувати їх у суди загальної юрисдикції на роки немає жодного сенсу. Я думаю, що на рівні територіальної громади право виборності суддів можна надати, адже це посилить настрої того, що правосуддя стає доступнішим”, – сказав Роман Романов.

Контакти:
“Права людини та правосуддя”
Роман Романов
(044) 482 03 63
romanov@irf.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: