В Україні вдруге збереться Правління Ініціативи прозорості видобувних галузей

У лютому до Києва приїдуть експерти зі всього світу із питань прозорості видобувного сектору

Учасники Правління Ініціативи прозорості видобувних галузей (ІПВГ), які 30 жовтня збиралися в місті Дакар, ухвалили рішення, що наступне їхнє засідання буде в Києві 26 – 28 лютого 2019 року.

Олексій Орловський, член Правління ІПВГ і Директор програми «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження», який також брав участь у засіданні в Дакарі, вважає це визнанням того прогресу, який робить Україна на шляху до впровадження цієї міжнародної Ініціативи. Серед здобутків згаданого прогресу:

  • успішна перша валідація, адже у вересні 2018 року було прийнято Закон “Про забезпечення прозорості в добувних галузях”;
  • Україна була першою країною світу, яка відкрила для громадськості реєстр бенефіціарних власників;
  • Україна успішно виконувала зобов’язання щодо ІПВГ в рамках національних планів Партнерства Відкритий Уряд з 2012 року.

«Україна має що показати вам, дорогі колеги, під час засідання Правління. У той же час прийняття рішення про проведення такої події в Києві значною мірою вплине на посилення уваги до Ініціативи в Україні з боку влади, компаній та громадянського суспільства. Як представник громадянського суспільства в Правлінні ІПВГ, я можу заявити, що ми готові організувати проведення деяких додаткових заходів, фінансування яких буде повністю підтримана донорами, що працюють в Україні. Одним з них буде Міжнародний фонд “Відродження”», – пояснив у своєму виступі Олексій.

Раніше засідання Правління ІПВГ вже проходило в Україні в грудні 2015 року. Правління ІПВГ проводить засідання два-чотири рази на рік, щоб обговорити прогрес у впровадженні стандарту ІПВГ та інші стратегічні питання, пов’язані з ІПВГ.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: