Брюссель і Київ об’єднують зусилля в боротьбі з пропагандою Кремля

Росія витрачає сотні мільйонів доларів на пропаганду щороку: критикує Україну, створює міфи про її громадян, вибудовує паралельну реальність як для внутрішньої аудиторії, так і за кордоном. Про це заявили йшлося під час конференції у Брюсселі «Боротьба з дезінформацією, погляд з України»

Росія витрачає сотні мільйонів доларів на пропаганду щороку: критикує Україну, створює міфи про її громадян, вибудовує паралельну реальність як для внутрішньої аудиторії, так і за кордоном.

Про це заявили делегати від Українського кризового медіа-центру (УКМЦ) Вільєн Підгорний та Максим Саваневський в рамках конференції «Боротьба з дезінформацією, погляд з України» (Година Міжнародної асоціації преси, API Hour) в Брюсселі, Бельгія. Конференція – один із серії заходів, організованих в Брюсселі УКМЦ і Бізнес Радою Україна-ЄС за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» в Україні. Представники УКМЦ також виступили під час відкритої лекції про «Роль громадянського суспільства Бельгії в сприянні миру в Україні» в Коледжі Весаліус (Vesalius College), взяли участь у заході Європейського центру політики «Політичний ландшафт України після виборів», а також доповідали в рамках заходу в Європейському Парламенті в Брюсселі «Україна веде інформаційну війну», який відвідали депутати Європарламенту.

Очікується, що наступного року сукупний бюджет російських медіа RT та Sputnіk перевищить 500 млн доларів США, в той час як бюджет ВВС – найбільшої в світі телерадіомовної корпорації залишиться нижче позначки в 400 млн доларів США, зазначила речниця НАТО Оана Лунгеску під час виступу в рамках Години Міжнародної асоціації преси – заходу, в якому також виступили спікерами Президент Міжнародної асоціації преси Анн Кагілл та представник партії «Демократичний Альянс» Олексій Омелянчук. Сам цей факт демонструє масштаби зацікавленості Росії в тому, щоб стати лідером в подачі новин в такій версії, як їм би хотілося, щоб це бачили інші, а також потенційно впливати на аудиторію по всьому світі.

Учасники також обговорили шляхи боротьби з дезінформацією, яку поширює Росія, а також визначили цілі та методи пропагандистської машини Кремля. НАТО керується принципами свободи, демократії, верховенства права та прав людини, говорить Лунгеску. А отже не відповідає на пропаганду антипропагандою, підсумувала речниця. Україна поділяє ці принципи та цінності, зазначили представники УКМЦ. «Наш центр є вікном України у європейський, американський, канадський медіапростори, часто спілкуємося із західною пресою, – пояснив представник Українського кризового медіа-центру Максим Саваневський в інтерв’ю Радіо Свобода. – Ми допомагаємо українській владі вибудувати правильну комунікаційну стратегію, нормальні структури комунікації, налагоджувати контакти із західною пресою».

Минув рік відтоді, як Україна з’явилася на перших шпальтах світових медіа через політичну кризу, громадянські акції протесту, значні порушення прав людини з боку колишнього українського уряду, Євромайдан – Революцію гідності. Відтоді сталося багато змін: втеча колишнього Президента Януковича, обрання нового Президента, нового Парламенту та призначення нового Уряду. З іншого боку Україна зазнала окупацію Криму російськими військами, розвиток сепаратистського руху на Сході, що торпедував масові протести, та атаки терористів, які підживлюються постачанням найманців та зброї з Російської Федерації. Українська влада змогла зреагувати на військове вторгнення об’єднавши сили армії та волонтерських батальйонів для участі в антитерористичній операції (АТО) на Донбасі – в Донецькій та Луганській областях України. В той же час європейська інтеграція була і залишається метою України. «Майже 90 відсотків виборців проголосували за європейський вектор розвитку України. Продовження політичної, економічної, дипломатичної та військової підтримки з боку західних партнерів є важливою запорукою того, що Україна зовсім скоро зможе вийти на якісно новий рівень і повноцінно претендувати на набуття членства у НАТО та ЄС», – зазначив Олексій Омелянчук.  

За матеріалами УКМЦ

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: