BrainBasket навчить web-розробці 400 вчителів інформатики

Сьогодні наш партнер у сфері освіти - BrainBasket Foundation - запускає новий етап всеукраїнської соціально-освітньої програми Technology Nation

Сьогодні наш партнер у сфері освіти BrainBasket Foundation розпочинає другий етап всеукраїнської соціально-освітньої програми Technology Nation, що включає кілька напрямків, центральним з яких є проект WOW Teachers з навчання 400 шкільних вчителів інформатики сучасному базовому курсу з web-розробки.

Протягом багатьох років Міжнародний фонд “Відродження” сприяє якісним змінам в освіті, підтримує розмаїття освітніх інституцій, інноваційні форми та методи навчання, сучасний менеджмент у галузі. А мета програми Technology Nation – допомогти всім охочим опанувати основи програмування, розвинути хист до технологій та показати можливості для подальшої самоосвіти. Саме тому Фонд надав підтримку BrainBasket для продовження соціально-освітньої програми Technology Nation в 2018-2019 роках. 

Передбачається, що як мінімум половина з вчителів, що пройдуть навчання, проведуть протягом року позашкільні курси з web-розробки для понад 4000 підлітків на базі навчальних хабів BrainBaskеt, створених в 2016-2017 в 36 містах України за підтримки відомих IT компаній Ciklum, Luxoft, GlobalLogic, Navigator та інших, і на базі шкіл-партнерів по всій країні. Вчителі отримають за проведення позашкільких курсів невелику винагороду.

В майбутньому вчителі зможуть включати елементи курсу в уроки інформатики або ж самостійно проводити навчання підлітків у позашкільному форматі, що додатково збільшить масштаб проекту. Програма дозволить підліткам навчитися самостійно створювати web-сайти, що сприятиме меті популяризації вивчення технологій серед старшокласників.

Програму курсу було розроблено групою ентузіастів, досвідчених менторів BrainBasket, з використанням матеріалів відомих світових навчальних закладів та онлайн ресурсів (зокрема University of London, W3Schools, Microsoft, Mozilla MDN та ін.). Навесні 2018 програма вже була успішно апробована на пілотних групах вчителів в Києві, Івано-Франківську та Сумах, а також на пілотній групі старшокласників в Запоріжжі.

В ході реалізації проекту навчання вчителів планується створення супровідного навчального відео-курсу, який зможе бути використаний в якості online посібника для навчання web-розробці в змішаному форматі будь-якими некомерційними освітніми ініціативами та викладачами.

Також, в рамках другого етапу Technology Nation буде розроблено і проведено ще один курс – вже для більш широкої аудиторії шкільних вчителів, що включатиме питання кібербезпеки, медіаграмотності і медіагігієни, а також онлайн інструментів для організації освітнього процесу. При створенні цього курсу планується залучити до співпраці всіх гравців, які вже мають напрацювання в цьому напрямку.

Окрім навчання вчителів в 2018-2019 роках Фонд також продовжить навчання дорослих основам програмування за програмами Harvard та MIT, проект IT Moms (навчання мам в декреті) і навчання дітей в рамках програми Technology Nation Kids. У 2016-2017 роках за цими програмами було навчено загалом більше 5000 дорослих і дітей.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: