Звернення до учасників саміту Східного Партнерства у Вільнюсі

Звернення учасників міжнародної конференції "Ми в Європі чи Європа без нас" (Вільнюс, 24 листопада 2013 року) до учасників саміту Східного Партнерства у Вільнюсі

Звернення
учасників міжнародної конференції “Ми в Європі чи Європа без нас”
(Вільнюс, 24 листопада 2013 року)
до учасників саміту Східного Партнерства у Вільнюсі

Ситуація, що склалася навколо підписання Угоди про асоціацію України з Євросоюзом, поставила цілком нові виклики перед усім процесом Асоціації. Країни Східного Партнерства та ЄС, які планували обговорити й, можливо, підписати Угоду про асоціацію, не взяли до уваги низки чинників (як внутрішніх, так і геополітичних), що можуть завадити підписанню документу. Те, що ми бачимо сьогодні в Україні, керівництво якої вирішило відтермінувати цей процес, спричинено домінуванням вузькопартійних інтересів, відсутністю консолідації українських політичних еліт, жорстким шантажем із боку російської влади та недостатньою увагою до цієї проблеми з боку європейських політиків.

Ми переконані, що однією з причин нинішньої ситуації є також відсутність співпраці між активістами громадянського суспільства та політичними лідерами країн Східного Партнерства. Політики, що готують Угоду, не залучають незалежних експертів і лідерів громадянського суспільства до формування громадської думки у країнах Східного Партнерства. Ми закликаємо взяти це до уваги та створити сприятливі умови й ефективні канали для стратегічної комунікації між інтелектуалами й політиками з різних країн Східного Партнерства.

Наявність ста тисяч протестувальників на вулицях України й усього світу яскраво демонструє, що ніхто не може зупинити руху України в бік Євросоюзу. У цей історичний момент європейські партнери мають застерегти українську владу від використання сили, а лідерів української опозиції закликати уникати будь-яких провокацій, які можуть тільки зашкодити євроінтеграції.

Вільнюська конференція висловлює солідарність із народом України й закликає Президента й уряд України відновити підготовку до підписання Угоди про асоціацію на Вільнюському саміті. Успіх України у Вільнюсі буде прекрасним прикладом для інших східноєвропейських країн і надихатиме всю європейську родину.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: