Міцний фундамент для відкритого суспільства України

Джордж Сорос оголосив про своє рішення передати 18 мільярдів доларів своїх власних статків до заснованої ним мережі Фундацій відкритого суспільства. Цей крок суттєво посилить крило благодійництва, метою якого є сприяння становленню демократичних успішних суспільств, в основі яких - повага до прав людини, верховенство права. Сьогодні мережа Фундацій відкритого суспільства, до якої належить Міжнародний фонд “Відродження”, стає другою за фінансовою потужністю філантропічною організацією у США і найбільшою у світі фундацією, яка сприяє демократичному розвитку громадянських суспільств.

Джордж Сорос оголосив про своє рішення передати 18 мільярдів доларів своїх власних статків до заснованої ним мережі Фундацій відкритого суспільства. Цей крок суттєво посилить крило благодійництва, метою якого є сприяння становленню демократичних успішних суспільств, в основі яких – повага до прав людини, верховенство права. Сьогодні мережа Фундацій відкритого суспільства, до якої належить Міжнародний фонд “Відродження”, стає другою за  фінансовою потужністю філантропічною організацією у США і найбільшою у світі фундацією, яка сприяє демократичному розвитку громадянських суспільств.

Відтепер Джордж Сорос не планує пускати у торговий обіг мільярди, які тепер належать Фундаціям відкритого суспільства. Для комерційних цілей будуть використовуватись лише приватні кошти його компанії.

На відміну від минулих років, керівництво його компанії звітуватиме не безпосередньо Соросу, а незалежному філантропічному інвестиційному комітету. 

Так само багато років працює Міжнародний фонд «Відродження». Адміністрація Фонду не рапортує і не рапортувала Джорджу Соросу щодо прийняття грантових рішень. Фонд є підлеглим у його роботі громадянському суспільству України в особі його лідерів, що працюють і систематично ротуються у Правлінні та програмних експертних радах Фонду.

За майже 27 років своєї діяльності в Україні Міжнародний фонд “Відродження” надав близько 200 млн. доларів США на впровадження суспільно значимих громадських ініціатив з метою розбудови дієвого громадянського суспільства, утвердження верховенства права, розвитку освіти і науки, посиленню якості публічної політики, забезпечення прозорого і підзвітного врядування та підтримки участі громадянського суспільства у розробці, впровадженні та моніторингу необхідних країні реформ.  

Фонд «Відродження» є незалежним інструментом громадянського суспільства України для відкритої реалізації найважливіших ініціатив його – громадянського суспільства – власного порядку денного. 

На святкуванні 25-ої річниці «Відродження» Джордж Сорос висловив побажання побачити Фонд у майбутньому на його власному благодійному фундаменті — як діяча Відкритого Суспільства в Україні і для України, якого підтримує саме суспільство. 

Ми віримо, що це відбудеться. Що знайдуться національні філантропи, які розуміють велич і українську перспективу Відкритого Суспільства. Що разом з цими патріотами України саме громадянське суспільство, заради потужного розвитку України у провідну європейську державу, здатне створити фундамент для цього так, як це зробив Джордж Сорос.

 

 

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: