Тенденції розвитку безоплатної правової допомоги у 2016 році

Керівники регіональних та місцевих центрів з надання БВПД, а також команда Координаційного центру з надання правової допомоги впродовж 3-х днів у столиці підбивали підсумки роботи центрів в поточному році та спільно планували майбутню діяльність.

Керівники регіональних та місцевих центрів з надання БВПД, а також команда Координаційного центру з надання правової допомоги впродовж 3-х днів у столиці підбивали підсумки роботи центрів в поточному році та спільно планували майбутню діяльність. Серед основних напрямів розвитку системи БПД визначено рівень територіальних громад – посилення співпраці із громадами на місцях з метою підвищення їх правової спроможності. Захід пройшов за підтримки українсько-канадського проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні» та Міжнародного фонду «Відродження».

«Такі зустрічі, на наш погляд, хороша можливість планувати діяльність разом та знаходити нові інноваційні шляхи розвитку системи безоплатної правової допомоги», – зазначила директор українсько-канадського проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні» Лариса Бізо, яка привітала учасників від імені Канадського бюро міжнародної освіти та проекту. Л.Бізо поділилася враженнями від моделі системи БПД, зазначивши, що канадійці спостерігають за змінами, які відбуваються в Україні. «Наші канадські колеги, які займаються безоплатною правовою допомогою в Канаді, дуже дивуються, скільки усього Ви змогли зробити за такий короткий час. Система БПД сьогодні – це світлий приклад реформ, які можуть бути впроваджені в Україні в майбутньому. Бажаю Вам не обмежувати себе у творчих та інноваційних підходах до своєї роботи, зокрема, й в рамках цього заходу», – зазначила Директор проекту.

У заході, окрім української команди проекту, також взяли участь канадські експерти, зокрема, радник з комунікації Мішель Амар, радник з управління персоналом Сильвія Поллак та радник з гендерної рівності Полін Ренкін.

Директор програми «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження» Роман Романов, звертаючись до керівників місцевих та регіональних центрів, зазначив: «Перед Вами складна роль – ви повинні стати ресурсом змін, інноваційним, активним та креативним. Через останні буремні роки, які пережила Україна, система БПД лише розвивалась, максимально успішно реагувала на виклики, що поставали перед нею, та адаптувалась до середовища». На погляд пана Романова, саме завдяки цьому система безоплатної правової допомоги «змогла знайти своє місце та отримати визнання». «Ваша роль – отримати на рівні територіальних громад те визнання, яке система та Координаційний центр здобули на національному рівні», -висловив своє бачення Р.Романов. У заході також взяла участь Менеджер Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Василина Яворська.