Презентація звіту «Ті, що пережили пекло»

В понеділок, 8 лютого, у Кризовому медіа-центрі «Сіверський Донець» відбулася презентація звіту «ТІ, ЩО ПЕРЕЖИЛИ ПЕКЛО: Свідчення жертв про місця незаконних ув’язнень на Донбасі».

В понеділок, 8 лютого, у Кризовому медіа-центрі «Сіверський Донець» відбулася презентація звіту «ТІ, ЩО ПЕРЕЖИЛИ ПЕКЛО: Свідчення жертв про місця незаконних ув’язнень на Донбасі». 

Звіт — це підсумок моніторингового дослідження фактів серйозних порушень прав людини, пов’язаних із незаконним позбавленням свободи в зоні збройного конфлікту на сході України. Видання описує реальний стан подій на Донбасі і є звітом про піврічну роботу коаліції «СПРАВЕДЛИВІСТЬ ЗАРАДИ МИРУ НА ДОНБАСІ», до якої входить громадський рух «Очищення». 

«Приводом сьогоднішньої зустрічі є доповідь про місця незаконного утримання громадян, різні типи в’язниць, що були створені під час окупації, але, насамперед, це привід для початку широкої суспільної дискусії. Зараз обговорюється ухвалення Мінських угод та їх реалізація, однією з умов яких є амністія людей, що брали участь у злочинах. Чи погоджуємося ми, як суспільство, щоб відбулася ця амністія? Як жити поряд з людьми, винними в тяжких злочинах?» – звернувся до присутніх спікер Володимир Щербаченко, координатор коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі».

Рік тому 17 організацій об’єдналися у коаліцію з питань документування порушень прав людини під час збройного конфлікту. Створюється єдина спільна базу, до якої вносяться дані зібрані шляхом інтерв’ю. «Ми документуємо злочини скоєні обома сторонами. Ми повинні зберегти пам’ять та відновити права людей. Саме нам, як суспільству, треба подбати про це…» – зазначив Валерій Новіков, голова Луганського обласного правозахисного центру «Альтернатива», який входить до складу коаліції.

Зауважимо, що у звіті представлені реальні цифри та факти, що засвідчують наявність грубих та систематичних порушень прав людини щодо осіб, які незаконно були поміщені до місць несвободи, перебували в нелюдських умовах та піддавалися жорстокому поводженню чи катуванню. Також автори звіту пропонують комплекс заходів, спрямованих на припинення порушень, привернення уваги міжнародної громадськості та притягнення до відповідальності осіб, винних у вказаних порушеннях.