укр eng

Підтримка аналітичних центрів

Ініціатива з розвитку аналітичних центрів України

Метою Ініціативи є покращення якості та практик прийняття рішень органами влади через підвищення ролі та рівня довіри до аналітичних центрів. Зміна ролі аналітичних центрів у процесі прийняття державного рішення можлива через зміцнення їхнього інституційного потенціалу, створення кращих практик діяльності аналітичних центрів та поширення інформації про кращі практики діяльності аналітичних центрів, координації фінансових та інформаційних ресурсів донорів, які підтримують діяльність аналітичних центрів в Україні.

«Ініціативу з розвитку аналітичних центрів» (далі – Ініціатива) виконує міжнародний фонд «Відродження» у партнерстві з Ініціативою відкритого суспільства для Європи (OSIFE) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні.

 

 

 

 

 

Завдання Ініціативи

Головними завданнями Ініціативи є:

  • підвищення ролі, публічності та рівня довіри до аналітичних центрів в процесі прийняття державних рішень;
  • підтримка створення інституційно стабільних аналітичних центрів, здатних продукувати якісні дослідження та рекомендації, які в свою чергу, користуються попитом серед ключових стейкхолдерів.
  • підвищення рівня співпраці між центральними органами влади та органами місцевого самоврядування.

Терміни реалізації

Терміни реалізації: Жовтень 2017 – Грудень 2020 року.

Пріоритетні напрямки діяльності в межах ініціативи

  • Підтримка інституційного розвитку національних та регіональних аналітичних центрів.
  • Підтримка розвитку аналітичних центрів при університетах.
  • Програма стажування для молодих фахівців на базі аналітичних центрів.
  • Проактивне залучення аналітичних центрів до мережування  через річні конференції, адвокаційні поїздки до країн-членів Європейського Союзу та спільні дослідницькі проекти із європейськими аналітичними центрами.
  • Спільні дослідження та посілі дебати аналітичних центрів та органів влади.
  • Оцінка досліджень із аналізу політик в Україні.

Онлайн навчання

Онлайн навчання в межах Ініціативи з розвитку аналітичних центрів наразі має 8 курсів:

Бібліотека для аналітичних центрів

Бібліотеку для аналітичних центрів створено в межах Ініціативи з розвитку аналітичних центрів України. Матеріали її розділів – Аналіз політики, Організаційний розвиток, Зовнішня комунікація та Аналітичні матеріали наших грантерів – зацікавлять як аналітичні центри, так і інші громадські організації, які бажають посилити свій інституційний та аналітичний потенціал. Розміщена в бібліотеці інформація буде корисною також для експертів та викладачів і студентів, що викладають/ вивчають дисципліни аналіз політики, державне управління та інші. Бібліотека поповнюється публікаціями, які були видані як за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”, так і інших донорів. Окремі видання виставлено у вигляді анонсів, за погодженням із видавництвами або авторами.

Грантери (2017-2020)

Інститутційні:
 

Публікації

ЯК РОСІЙСЬК А ПОЛІТИК А ЩОДО БІЛОРУСІ МОЖЕ ВПЛИНУТИ НА РЕГІОНАЛЬНУ БЕЗПЕКУ?

Russian gas transit through ukraine after nord stream 2: scenario analysis

This paper contributes to the discussion about the future of Russian gas supplies into the European gas market and role of the Ukrainian gas transit corridor that it will have in the observable future.

Контакти

Софія Голота

Координаторка Ініціативи

golota@irf.ua

(044) 461 95 00

Мар'яна Магомедова

координаторка Програми «Демократична практика»

magomedova@irf.ua

(044) 461 95 00