укр eng

Експертна підтримка реалізації Проекту «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України» Європейського інвестиційного банку

Міжнародний фонд "Відродження" реалізує проект "Експертна підтримка реалізації Проекту «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України» Європейського інвестиційного банку: План соціального управління (ПСУ) та План залучення зацікавлених сторін (ПЗЗС)" за фінансової підтримки Європейського Союзу. Відповідальне за реалізацію проекту "Надзвичайна кредитна програма для відновлення України" Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Проект реалізовується за фінансової підтримки Європейського Інвестиційного Банку.

 

 

 

 

 

Про проект

В грудні 2014 року Європейський Інвестиційний Банк (ЄІБ) та Уряд України уклали Рамкову угоду про Надзвичайну кредитну програму відбудови Сходу України на 2015-2017 рр, що передбачає виділення Україні кредиту у розмірі 200 млн євро на проекти відновлення. У квітні 2015 року Верховна Рада України ратифікувала цей документ і Фінансова Угода набула чинності. 

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства було визначено головним виконавцем цього Проекту. Проект має допомогти місцевим громадам, органам виконавчої влади та місцевого самоврядування, державним та муніципальнальним підприємствам регіонів України, що зазнали впливу військового конфлікту та прийняли велику кількість вимушених переселенців (ВПО), покращити соціальну інфраструктуру та доступність публічних послуг для населення.

Міжнародний фонд «Відродження» за підтримки Європейського Союзу здійснює пілотний проект експертного супроводу в рамках Надзвичайної кредитної програми Європейського Інвестиційного Банку для відновлення України. Ця ініціатива виконується спільно з партнерами, серед яких – аналітичні центри, місцеві громадські організації,  а також Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України і Робоча група проекту, що працює при міністерстві. 

Мета експертного супроводу полягає у посиленні внеску Програми ЄІБ «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України» у зміцнення соціальної згуртованості та інтеграції в Україні. Ініціатива сприяє залученню громадськості, покращенню гласності та звітності щодо реалізації Проекту «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України». Залучаються зацікавлені сторони, зокрема громадянське суспільство та органи влади, задля їх спільної роботи над місцевими проектами реконструкції та відновлення. Надаються рекомендації щодо зниження можливих соціальних ризиків, пов’язаних із потенційними конфліктами між ВПО та громадами, які їх приймають.

Цілі проекту

  • Розробка і затвердження Плану залучення зацікавлених сторін (ПЗЗС) на підставі консультацій з представниками громадянського суспільства, керуючись принципами недискримінації, прозорості та залучення усіх груп населення, в тому числі ВПО, для поінформованого прийняття ріше
  • Розробка і затвердження Плану соціального менеджменту (ПСМ), що передбачає аналіз соціально-економічної ситуації та аналіз потреб громад. Розробка заходів для зменшення конфліктного потенціалу, проведення навчання для підвищення інституційної спроможності органів влади та громадських організацій у регіонах, де реалізується Надзвичайна кредитна програма
  • Пілотування ПСМ та ПЗЗС у чотирьох цільових громадах – у місті Бахмут (колишній Артемівськ) Донецької області, місті Сєвєродонецьк Луганської області, місті Харків та місті Запоріжжя. Метою пілотного застосування цих документів є, перш за все, тестове запровадження усіх процесів, передбачених у ПСМ та ПЗЗС, а також виявлення можливостей коригування цих документів з метою більш ефективного їх застосування на практиці під час другого та подальших траншів проекту
  • Інформування населення регіонів, які зазнали негативного впливу військового конфлікту,  про допомогу та нові механізми впливу на прийняття рішень, що доступні в рамках Програми.

Терміни виконання

2015-2016 роки

Ініціатива виконується у кілька етапів:

1-й етап - Аналіз та оцінка

2-й етап - Програма з розвитку спроможності

3-й етап - Моніторингова програма

4-й етап – Розробка та затвердження Плану залучення зацікавлених сторін та Плану соціального менеджменту для громад, де реалізується Програма.

Партнери проекту

Публікації

Виконання соціального менеджменту та залучення зацікавлених сторін

Виконання соціального менеджменту та залучення зацікавлених сторін

Моніторинг оцінювання соціального впливу проекту

Моніторинг оцінювання соціального впливу проекту