укр eng

Екологічна ініціатива

Мета ініціативи

Ініціатива спрямована на  розвиток громадських організацій, які працюють в екологічній сфері – інституційно спроможних, з доброчесним управлінням, підзвітних та визнаних в екологічній спільноті – які зможуть сприяти реформам в Україні, виконанню відповідних положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, виконанню інших міжнародних домовленостей України через впровадження екологічних політик і здійснення адвокаційних заходів на захист довкілля.

Мета ініціативи

Навіщо працює ініціатива?

«Ініціатива з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні» виконується Міжнародним фондом «Відродження» за підтримки Швеції.

Наша мета: (а) сприяти сталому розвитку України через поширення екологічного мислення і зростання поінформованого суспільного попиту на політики і практики, дружні до довкілля; (б) впроваджувати логіку сталого розвитку та екологічні стандарти у процеси вироблення політик і публічний дискурс; (в) підтримувати якісну та незалежну екологічну експертизу; (г) зміцнювати екологічний рух через  підтримку нових, інституційно потужних громадських ініціатив, які визначають сферу захисту навколишнього природного середовища та сталий розвиток серед своїх стратегічних пріоритетів; (д) сприяти становленню екологічно й інклюзивно мислячої більшості, яка допоможе досягти якісно нової практики впровадження екологічної політики на всіх рівнях.

Які задачі стоять перед ініціативою?

-        Створити умови для сучасного організаційного розвитку інститутів громадянського суспільства, діяльність яких включає у значній мірі екологічну складову. Організаційний розвиток передбачає розвиток системи врядування організації, менеджменту, фінансової системи, стратегічного планування, операційної діяльності, комунікації та інше

-        Надати можливість відібраним в межах відкритого конкурсу організаціям підвищувати рівень експертної спроможності та якості діяльності організацій, в тому числі через обмін кращими практиками із вітчизняними і зарубіжними екологічними організаціями

-        Посилити взаємодію між громадськими організаціями та іншими важливими зацікавленими сторонами, які у співпраці спроможні піднімати актуальні питання екологічного характеру та  впливати на їх вирішення на національному і регіональному / місцевому рівнях

-        Через розвиток організацій-учасниць Ініціативи сприяти розширенню кола екологічно мислячих громадян України, зокрема чиновників різних рівнів, представників медіа тощо.

Коли працюватиме ініціатива?

Ініціатива триватиме чотири роки, з січня 2019 по грудень 2022 роки

Хто може бути учасником?  

Учасників (грантерів) Ініціативи буде визначено за результатами відкритого конкурсу, який відбуватиметься у три етапи.  Потенційними грантерами є інститути громадянського суспільства, діяльність яких пов’язана з екологічною проблематикою та включає такі компоненти, як: дослідження проблем навколишнього середовища, заохочення громадськості до природоохоронної діяльності, поширення цінностей чистого довкілля,  сприяння становленню екологічно здорового середовища, напрацювання та аналіз політик на предмет охорони довкілля, адвокація, моніторинг, консультування щодо впровадження екологічної політики на національному та регіональному/ місцевому рівнях,  запобігання і протидія корупції у природоохоронній сфері. 

У полі особливої уваги Ініціативи будуть організації, які демонструють інноваційні екологічні практики і підходи до вирішення проблем довкілля.

Які є обмеження щодо участі?

Необхідно пам‘ятати, що отримуючи фінансування від Швеції, ви погоджуєтеся із важливістю поділяти всесвітньо визнані цінності як то права людини. У співпраці ви поділяєте спільні цілі та вибудовуєте партнерство на засадах взаємної довіри, чесності та діалогу, а також розумієте важливість прозорої діяльності і підзвітності сторін. Ви приймаєте важливість таких наскрізних пріоритетів, як: подолання бідності,  довкілля та зміна клімату, гендерна рівність та відвернення конфліктів, сприяння сталому розвитку (детальніше про це).

Швеція не фінансує організації чи компанії, які є у санкційному списку ЄС. Не фінансується така діяльність, як: виробництво зброї, амуніції або частин, які використовуються для зброї  та військової стратегічної продукції; виробництво наркотиків; виробництво тютюну та виробів з нього; виробництво алкоголю й алкогольних напоїв; діяльність, пов‘язаної з азартними іграми і ставками; руйнування територій з високою екологічною цінністю; просування або виготовлення порнографії; просування або виготовлення медійної продукції расистського або антидемократичного змісту; просування або виготовлення хімічної продукції, не дозволеної в ЄС.

Контакти

Тетяна Кухаренко

Менеджерка Програми "Демократична практика"

kukharenko@irf.ua

(044) 461 95 00

Олена Луцишина

Координаторка Програми "Демократична практика" lutsishina@irf.ua (044) 461 95 00