укр eng

Конкурси проектів

як подати заявку

Щороку Міжнародний фонд "Відродження" оголошує конкурси згідно з пріоритетами фонду. Цікаві, інноваційні, суспільно значущі проекти можуть претендувати на підтримку поза оголошеними конкурсами. Такі проекти слід оформляти згідно з аплікаційними формами для позаконкурсних проектів.

детальніше

14 грудня 2018

Як це працює? Історії успіху вирішення проблем розвитку в об’єднаних територіальних

Збірник містить приклади вирішення різноманітних проблем розвитку, що виникають в об’єднаних територіальних громадах України. Предметами для висвілення стали налагодження комунікації між владою та мешканцями, прозорість та відкритість місцевих бюджетів, ініціювання об’єднання громади, децентралізація бібліотечної галузі, пожежної безпеки та балансування інтересів центральних та периферійних громад у складі об’єднаної.

13 грудня 2018

Первинне діагностування ОТГ Миколаївської області на предмет врахування інтересів (додатковий текст)

Мета дослідження: визначити баланс прав та обов’язків учасників соціальноекономічного розвитку ОТГ, з’ясувати в динаміці ступінь дотримання прав та інтересів периферійних сіл в ОТГ як учасників бюджетного процесу.

13 грудня 2018

Первинне діагностування ОТГ Миколаївської області на предмет врахування інтересів. Основний текст

Особливим аспектом спроможності ОТГ в процесі реалізації реформи децентралізації та адміністративно - територіального устрою в Україні є необхідність належного врахування та захисту інтересів їх периферійних громад, на території проживання яких після об’єднання не розташовані органи місцевого самоврядування. Становлення громади має стати важливим завданням не тільки для адміністративного центру громади, але й для периферійних громад. В одно час не варто допускати ситуацію, коли периферійна громада повністю перекладає на центр всі обов’язки по гармонійному розвитку своєї території. Важливо впровадити стійку модель взаємодії та комунікації через збалансування прав, інтересів та обов’язків органів місцевого самоврядування ОТГ та периферійних громад із використанням інструментів місцевої демократії. Тому варто провести первинне діагностування ОТГ на самому початку її розвитку.