укр eng

Видано посібник з надання безоплатної правової допомоги в громадах

21 червня 2017

Переглянути посібник

Рік тому Координаційний центр з надання правової допомоги спільно з українсько-канадським проектом «Доступна та якісна правова допомога в Україні» та Міжнародним фондом «Відродження» організували перше засідання робочої групи з обговорення типової програми для органів місцевого самоврядування щодо організації і надання безоплатної первинної правової допомоги та співпраці з місцевими центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Необхідність такого заходу виникла через потребу посилити правову спроможність територіальних громад, зокрема, через налагодження та підтримку тісної співпраці з органами місцевого самоврядування.

У методичних рекомендаціях визначені ключові точки в процесі розроблення та виконання програм надання безоплатної правової допомоги. Розглянуті види цільових програм та їхня типова структура, проведено огляд нормативно-правової бази, наведені рекомендації щодо часу планування програми, проведений аналіз поширених помилок під час їх підготовки, а також запропоновано конструктор для підготовки цільових програм за різними темами. 

Вже незабаром методичні рекомендації буть надіслані до центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги для розповсюдження серед партнерів на місцевому рівні. А за 2 тижні заплановане засідання робочої групи пілотування модельних програм надання безоплатної правової допомоги в регіонах, на якій буде презентовано результати дослідження правових потреб громад.

Для додаткових коментарів щодо проектів програмної ініціативи «Права людини і правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження» можна звернутись до її директора Романа Романова, надіславши свій запит на pr@irf.kiev.ua.

comments powered by Disqus