укр eng

Міжнародний фонд «Відродження» вітає ромську громаду України з Міжнародним днем ромів

10 квітня 2018

8 квітня світ відзначає Міжнародний день ромів – свято ромської культури й ідентичності, - встановлений у 1990 році на ІV Всесвітньому конгресі ромів. Цей день - можливість для ромів в усьому світі привернути увагу суспільства до проблем дискримінації за етнічною ознакою, стереотипів та упереджень, прав дітей і жінок всередині ромської спільноти, сегрегації у навчанні й умов проживання ромських громад по всій Європі. 

Протягом 20 років Міжнародний фонд «Відродження» є надійним партнером ромських громад в Україні у питаннях захисту прав, отримання ідентифікаційних документів, покращення доступу до освіти, самоорганізації ромських громад, які проживають компактно, підтримки ромського й проромського правозахисного руху. Ми підтримуємо проекти, покликані зберегти історичну пам’ять, культуру, та зруйнувати упередження й стереотипи щодо ромів. Нам важливо, щоб завдяки цій підтримці з’являлися нові лідери, здатні просувати зміни як усередині, так і представляти інтереси своєї громади назовні. 

Міжнародний день ромів – це можливість для всіх громадян України дізнатися більше про людей, які живуть поряд, але про яких, насправді, мало відомо. Роми потребують підтримки і партнерства. Ставлення до ромів – це щоденний іспит на демократичність і відкритість суспільства. Саме тому Фонд невпинно продовжить засуджувати і протидіяти будь-яким формам дискримінації, антиримській риториці, мові ворожнечі і поширенню стереотипів щодо ромів. Наше спільне завдання – утвердження рівних прав і можливостей, які базуються на взаємній повазі і довірі.

Працюючи задля ствердження цінностей відкритого суспільства, ми вітаємо ромську громаду України зі святом і бажаємо єдності, сили та щастя!

Свенкоса драга амала! Явен кетане машкір песте, зорале тай бахтале!

Щиро, ваш партнер Міжнародний фонд «Відродження»

Тумаро партнеро Міжнародний фонд «Відродження»

 

comments powered by Disqus